reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Edusat: „Dziennik Trybuna” zadebiutował na rynku

dodano: 2013-05-22 19:29 | aktualizacja: 2013-05-22 20:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: informacja własna

Edusat HD W środę, 22 maja 2013 roku na rynku prasy codziennej zadebiutował lewicowy „Dziennik Trybuna”. Przypomnijmy, iż zerowy numer dziennika rozdano 1 maja 2013 roku podczas pochodów. (więcej tutaj) Jego wydawcą jest Edusat Sp. z o.o., nadawca kanałów telewizyjnych Edusat i Edusat HD, a redaktorem naczelnym jest Robert Walenciak. Dziennik nawiązuje do zamkniętej w 2009 roku „Trybuny”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Trybuna” ukazywała się w latach 1990-2009. Przyczyną zakończenia jej wydawania były problemy finansowe. Dziennik był kontynuacją wydawanej w okresie PRL-u „Trybuny Ludu”.

Kanał Edusat rozpoczął nadawanie w 2002 roku. W 2012 roku uruchomiono jego wersję w wysokiej rozdzielczości - Edusat HD. (więcej tutaj i tutaj) W ofercie kanałów Edusat i Edusat HD znajdziemy klasyczne filmy fabularne, magazyny muzyczne, programy rozrywkowe o modzie, urodzie, podróżach, motoryzacji i gwiazdach show-biznesu, magazyny popularnonaukowe, ciekawe reportaże i polskie filmy dokumentalne, a także relacje sportowe. W 2012 roku zakończono satelitarny przekaz kanału Edusat. (więcej tutaj) Przekaz dostępny jest obecnie w sieciach kablowych i w Internecie. W 2013 roku nadawca wystartował w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj) - rywalizuje o miejsce przeznaczone dla kanału o charakterze edukacyjno-poznawczym. (więcej tutaj) Jego konkurentami są: Discovery Communications Europe Limited z kanałem DMAX (więcej tutaj), TVS Sp. z o.o. z kanałem TVS (więcej tutaj), TVR Sp. z o.o. z kanałem TVE (więcej tutaj), Platforma Mediowa Point Group (Media Works) i Astro (więcej tutaj), Apella S.A. (więcej tutaj), 4fun Media (więcej tutaj) i TV Spektrum Sp. z o.o., należąca do grupy ZPR (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe) z kanałem Fokus. (więcej tutaj i tutaj)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...