reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nielsen nie podaje wyników oglądalności TV Trwam

dodano: 2013-05-23 16:37 | aktualizacja: 2013-05-23 17:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl

AGB Nielsen Media Research Nielsen Audience Measurement nie podaje danych o oglądalności stacji telewizyjnych, których nie ma w prowadzonym przez tę firmę Reference Center - centrum rozpoznawania sygnatur cyfrowych - informuje press.pl. Jak podaje firma badawcza, największe stacje telewizyjne, których rzecz dotyczy, to: TV Trwam, Telezakupy Mango 24, Fashion TV, TV5, ESPN, CNN, TVE, RTL, BBC World i Bloomberg.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Reference Center rozpoznaje każdą telewizję po dźwięku i umożliwia zbieranie danych oglądalności ze wszystkich gospodarstw domowych, niezależnie od tego, w jaki sposób odbierają one sygnał telewizyjny. W przypadku stacji, które nie wykupują miejsca w Reference Center, firma badawcza ma tylko informację o widzach oglądających sygnał analogowy - z analogowej telewizji naziemnej lub analogowych kablówek. A ponieważ obie formy dystrybucji sygnału odchodzą już do przeszłości, wyniki oglądalności takich telewizji stały się niemiarodajne i Nielsen zaprzestał ich publikowania.
 
Kanał Telezakupy Mango 24 należy do Grupy TVN. Nadawca nie umieszcza stacji w Reference Center, bo to kanał zarabiający na telesprzedaży, a nie na reklamach.
 
Jak podaje press.pl, TV Trwam, która ubiega się obecnie o miejsce na pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), nie informuje, czy będzie zabiegać o dane o oglądalności.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł AlphaCrypt TC + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa Smart HD+ na 1 miesiąc + do kompletu...

390 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD X3 4K

Najnowszy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K z głowicami...

750 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...
reklama