reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eurosport chętny na ESPN America?

dodano: 2013-05-27 10:56 | aktualizacja: 2013-05-27 20:43
autor: Janusz Sulisz | źródło: TV Sports Markets/DF/broadbandtvnews

ESPN America Oferenci ustawiają się w kolejce po zakup praw do transmisji sportowych jakie ma kanał ESPN America. Według TV Sports Markets - serwisu zajmującego biznesem wokół sportu, wśród ewentualnych zainteresowanych oferentów na prawa ESPN America, wymienia się m.in. Eurosport, Chellomedia i Setanta. Przypomnijmy, że ESPN America i ESPN Classic oficjalnie kończą emisję w Europie 31 lipca 2013 roku - także w Polsce!Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W lutym 2013 roku brytyjska BT Group kupiła prawa telewizyjne i cały biznes telewizyjny na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Przypomnijmy, że BT Group i ESPN ogłosiły w lutym 2013 roku, że zgodziły na zakup brytyjskich i irlandzkich kanałów telewizyjnych ESPN przez BT (po zatwierdzeniu transakcji przez regulatora). Obejmuje to przede wszystkim kanały ESPN i ESPN America i portfolio praw sportowych, w tym do FA Cup Final, Clydesdale Bank Scottish Premier League, Ligi Europy UEFA i niemieckiej Bundesligi.

Emisja ESPN Classic zostanie zakończona w Wielkiej Brytanii i w innych krajach Europy - z dniem 31 lipca 2013 roku.

Warto zaznaczyć, że ESPN America jest obecnie dostępny w ofercie byłej platformy n, nowej nc+ i Orange TV, natomiast ESPN Classic w ofercie byłej CYFRY+ i Orange TV.  1 sierpnia 2013 roku kanały nie będą dłużej dostępne w ofertach tych platform.

O ile sprzedaż działalności transmisyjnej dla Europy została już zamknięta, to możliwe jest, że indywidualne prawa do transmisji wydarzeń sportowych zostaną sprzedane oddzielnie do zainteresowanych podmiotów. ESPN wcześniej ogłosił, że chce sprzedać część swoich praw do transmisji sportowych dla Europy do innych nadawców, najlepiej mających doświadczenie w transmisjach sportowych. Gdyby to był Eurosport, to sama nazwa nie bardzo kojarzy się ze sportami amerykańskim, ale to nie jest ważne, bo same prawa są stosunkowo cenne. Na razie Eurosport nie skomentował tej sprawy.

Kanały ESPN America i ESPN America HD mają duży zasięg w całej Europie, mając do dyspozycji 19 mln gospodarstw domowych w ponad 40 krajach (w Polsce tylko ESPN America bez wersji HD).

ESPN Classic teraz nadaje w kilku wersjach dla kilku krajów, w tym jedną wersję dla Wielkiej Brytanii, jedną ogólnoeuropejską, francuską, włoską i dla Bliskiego Wschodu. Razem z ESPN America mają zasięg ponad 22 mln gospodarstw domowych w ponad 40 krajach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama