reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: 28 czerwca rusza Regionalny System Ostrzegania

dodano: 2013-06-06 18:07 | aktualizacja: 2013-06-06 19:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Gorzów Wielkopolski

TVP Gorzów Wielkopolski Telewizja Polska i Lubuski Urząd Wojewódzki za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) umożliwiają widzom dostęp do specjalnych informacji i komunikatów o zagrożeniach i sytuacjach kryzysowych na terenie województwa lubuskiego. (więcej tutaj, tutaj i tutaj) Regionalny System Ostrzegania (RSO) rusza już 28 czerwca 2013 roku, do tego czasu komunikaty będą się pojawiać w wersji testowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Informacje będą się ukazywały za pośrednictwem nadajników telewizyjnych w Gorzowie Wielkopolskim, Jemiołowie i Wichowie na wszystkich kanałach TVP (TVP1, TVP2 HD, TVP Info, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Rozrywka i TVP Polonia) z multipleksu trzeciego (MUX 3), który jest już dostępny na terenie całego województwa lubuskiego. Warunkiem odbioru jest włączenie w telewizorach lub dekoderach funkcji wyświetlania napisów DVB-T lub posiadanie odbiornika z funkcją HbbTV

W przypadku wystąpienia zagrożenia na ekranie telewizora pojawi się krótki komunikat. Jego pełna treść będzie dostępna w Telegazecie. W poprawnie zainstalowanych, podłączonych do Internetu telewizorach hybrydowych komunikat pojawi się automatycznie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...