reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: 28 czerwca rusza Regionalny System Ostrzegania

dodano: 2013-06-06 18:07 | aktualizacja: 2013-06-06 19:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Gorzów Wielkopolski

TVP Gorzów Wielkopolski Telewizja Polska i Lubuski Urząd Wojewódzki za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) umożliwiają widzom dostęp do specjalnych informacji i komunikatów o zagrożeniach i sytuacjach kryzysowych na terenie województwa lubuskiego. (więcej tutaj, tutaj i tutaj) Regionalny System Ostrzegania (RSO) rusza już 28 czerwca 2013 roku, do tego czasu komunikaty będą się pojawiać w wersji testowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Informacje będą się ukazywały za pośrednictwem nadajników telewizyjnych w Gorzowie Wielkopolskim, Jemiołowie i Wichowie na wszystkich kanałach TVP (TVP1, TVP2 HD, TVP Info, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Rozrywka i TVP Polonia) z multipleksu trzeciego (MUX 3), który jest już dostępny na terenie całego województwa lubuskiego. Warunkiem odbioru jest włączenie w telewizorach lub dekoderach funkcji wyświetlania napisów DVB-T lub posiadanie odbiornika z funkcją HbbTV

W przypadku wystąpienia zagrożenia na ekranie telewizora pojawi się krótki komunikat. Jego pełna treść będzie dostępna w Telegazecie. W poprawnie zainstalowanych, podłączonych do Internetu telewizorach hybrydowych komunikat pojawi się automatycznie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

1 600 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama