reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanclerz Merkel chce ograniczyć dotacje PV

dodano: 2013-06-13 11:08 | aktualizacja: 2013-06-13 12:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: WSJ

panele słoneczne Rosnące w Niemczech koszty rozwoju odnawialnych źródeł energii mogą negatywnie wpłynąć na konkurencyjność gospodarczą kraju i muszą być zmniejszone, powiedziała kanclerz Niemiec, Angela Merkel, nie wdając się w szczegóły. Wiele europejskich firm obawia się, że wysokie koszty energii elektrycznej będą trudne do zaakceptowania. Ich amerykańscy rywale korzystają z niższych cen energii wynikających z boomu na gaz łupkowy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przemawiając na konferencji energetycznej w Berlinie, Merkel powiedziała, że ​​nadal popiera dalszy rozwój energii odnawialnej, w tym elektrowni wiatrowych i słonecznych, w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Ale powiedziała, że ​​uwzględnione muszą być koszty, ponieważ rywale na świecie korzystają z niższych cen energii.

Niemcy promują rozwój odnawialnych źródeł energii, ustawiając wysokie stałe ceny dla energii wytwarzanej z turbin wiatrowych i paneli słonecznych. Ceny są gwarantowane przez 20 lat, mimo że spadają każdego roku o określony procent. Dopłaty na pokrycie kosztów są doliczane do rachunków konsumentów energii elektrycznej.

System ten okazał się owocny i pobudził gwałtowny rozwój branży energii odnawialnej, co z kolei przyczyniło się do wzrostu kosztów dotacji do około 20 mld euro rocznie. Rząd spodziewa się, że koszty te będą rosnąć w tym roku. Minister środowiska Peter Altmaier ogłosił plany zamrożenia dotacji na obecnym poziomie aż do końca 2014 roku. Ministerstwo Gospodarki, z Philippem Röslerem na czele, chce ograniczenia dotacji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...