reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Polska idzie w świat i kupuje Filmbox

dodano: 2013-06-16 14:58 | aktualizacja: 2013-06-16 16:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Polska/satkurier.pl

Kino Polska Zarząd Kino Polska TV S.A. informuje, że podjął decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do rozszerzenia działalności spółki na rynki międzynarodowe. Działania te będą miały na celu całkowite przejęcie przez Kino Polska TV S.A. udziałów w podmiotach zajmujących się produkcją i dystrybucją kanałów filmowych marki Filmbox zarówno w regionie Europy Środkowo-Wschodniej jak i na całym świecie. Po przeprowadzeniu planowanych transakcji wszelkie zadania związane z produkcją i dystrybucją kanałów filmowych marki Filmbox będą wykonywane przez Grupę Kino Polska TV S.A. i na jej rachunek, w wyniku czego wyeliminowane zostanie pośrednictwo pozostałych spółek z Grupy SPI.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W tym celu spółka planuje podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję od 6.000.000 do 7.000.000 akcji, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz pokrycie nowo wyemitowanych akcji aportem poprzez wniesienie 100 proc. udziałów spółki Filmbox International Ltd. Zarząd będzie wnioskował o ustalenie przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie ceny emisyjnej akcji nie wyższej niż 17 zł.

Od dnia wniesienia aportem udziałów Filmbox International Ltd. do spółki sprawować będzie ona pełną kontrolę nad przygotowywaniem i dystrybucją kanałów filmowych marki Filmbox na świecie, a w szczególności w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia i Bułgaria.

W celu realizacji opisanego powyżej zamiaru, zarząd Kino Polska TV S.A. zwróci się do rady nadzorczej spółki o zgodę na przeprowadzenie opisanych wyżej działań. W przypadku pozytywnej decyzji rady nadzorczej, zarząd Kino Polska TV S.A. zwoła Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które podejmie decyzję o ewentualnym podwyższeniu kapitału zakładowego spółki.

Grupa SPI jest właścicielem spółki Filmbox International Ltd., a także 60,83 proc. akcji Kino Polska TV S.A. Polska spółka jest na rodzimym rynku nadawcą kanałów Kino Polska i Kino Polska Muzyka. Ponadto na rynku amerykańskim oferuje kanały Kino Polska International i Kino Polska Muzyka. Nadawca, wraz z grupą Agora S.A., startuje również w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) w Polsce z planowanym kanałem filmowym Stopklatka TV (więcej tutaj). Spółka jest również producentem i dystrybutorem kanałów tematycznych z rodziny Filmbox (m.in. Filmbox, Filmbox HD, Filmbox Family i Filmbox Extra) na rynki: polski, czeski, słowacki, węgierski i rumuński. Po przejęciu spółki Filmbox International Ltd. będzie miała ona pełną kontrolę nad przygotowywaniem i dystrybucją kanałów filmowych marki Filmbox na świecie.  


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...