reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP3 oficjalnie rusza 1 września

dodano: 2013-06-16 20:19 | aktualizacja: 2013-06-16 20:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Opole

TVP3 TVP 3 Trójka Telewizja Polska poszerza swoją ofertę. We wrześniu 2013 roku rusza nowy kanał. TVP3 będzie odrębnym programem realizowanym wyłącznie przez Odziały Terenowe Telewizji Polskiej. Decyzja została ogłoszona podczas kolegium dyrektorów z władzami spółki, które odbyło się 15 czerwca 2013 roku w Opolu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obrady władz telewizji przesądziły o starcie nowego pasma. Pozostało ustalenie szczegółów.

- Rozdzielamy program TVP Info, który będzie samodzielnym kanałem wyłącznie informacyjnym, publicystycznym od programu regionalnego, który tam się pojawiał tylko okazjonalnie - powiedział Juliusz Braun, prezes TVP.

Teraz będzie się to stopniowo zmieniać. Misję wdrażania zmian i uruchomienia TVP3 zarząd Telewizji Polskiej powierzył Markowi Pasiucie (więcej tutaj). Od 1 lipca 2013 roku będzie on pełnił funkcję dyrektora Ośrodka Programów Regionalnych.

- Pasma własne już od 1 września będą rozszerzone o około godzinę więcej dziennie. Ich uzupełnieniem będą pasma wspólne, gdzie będzie wspólna ramówka, która będzie tworzona w oddziałach regionalnych - powiedział Marek Pasiuta, dyrektor Ośrodka Programów Regionalnych.

To oznacza większą produkcję w oddziałach, a także tworzenie wspólnych programów przez sąsiadujące regiony.

Oddziały regionalne to największy potencjał Telewizji Polskiej odróżniający ją od telewizji komercyjnych. W połączeniu z nowoczesnymi technologiami pozwala na tak spektakularne przedsięwzięcia jak choćby Internetowy teatr TVP dla szkół. „Królową śniegu" z Opola zobaczyło na żywo 44 tysiące uczniów w całej Polsce.

- To również regionalne systemy ostrzegania w każdym województwie oraz działania związane z telewizją hybrydowo-interaktywną. To wszystko można osiągnąć dzięki funkcjonowaniu naszych ośrodków - podkreślił Marian Zalewski, członek zarządu TVP.

1 września 2013 roku zacznie się nowy rozdział historii Telewizji Polskiej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...
reklama