reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lipiec w Nat Geo Wild

dodano: 2013-06-20 19:30 | aktualizacja: 2013-06-21 06:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fox International Channels Poland

Nat Geo wild logo.JPG Kanał Nat Geo Wild (Nat Geo Wild HD) przygotował dla widzów specjalne, tematyczne bloki programowe. Pierwszy weekend lipca 2013 roku to spotkania z rekinami, podczas którego widzowie będą mogli obejrzeć m.in. 3-częsciowy dokument „Atak rekina”, w którym twórcy postarają się odpowiedzieć na pytanie czym spowodowane są coraz częstsze ataki rekinów na ludzi w niektórych miejscach na świecie. W kolejnych tygodniach Nat Geo Wild (Nat Geo Wild HD) zabierze widzów na „Tydzień w głębinach”, podczas którego filmowcy zaprezentują różnorodność i kolory zalanych głębi wraz ze stworzeniami, które je zamieszkują. Z kolei podczas „Tygodnia z najgroźniejszymi z groźnych” skoncentrujemy się na najgroźniejszych zwierzętach w swojej klasie, tych z górnej części łańcucha pokarmowego, które rzadko stają się ofiarami innych gatunków.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lipiec 2013 roku w Nat Geo Wild i Nat Geo Wild HD:

„Maraton z rekinami”
emisja: sobota i niedziela, 6 i 7 lipca 2013 roku od 13:00

Od amerykańskiego wybrzeża aż po egzotyczne plaże całego świata liczba ataków rekinów gwałtownie wzrosła, szacuje się, że aż trzykrotnie w ciągu ostatniego półwiecza. Wiele z tych ataków występuje w krótkich odstępach czasu w nowych i zaskakujących miejscach. Jaka jest przyczyna tej lawiny krwawego terroru?

„Atak rekina” (3 odcinki)
emisja: sobota, 6 lipca 2013 roku od 13:00

odcinek 1. - Wiosną 2012 roku na atlantyckim wybrzeżu Florydy rekin zaatakował trzech surferów w ciągu zaledwie 24 godzin. Czy winę ponosi wyłącznie drapieżnik?
odcinek 2. - Po latach spokoju gęsto zaludniony odcinek wybrzeża pomiędzy Los Angeles a San Diego stał się celem ataków rekinów. Eksperci szukają przyczyny.
odcinek 3. - W kwietniu 2008 roku bezpieczne wody u wybrzeży Meksyku stały się miejscem ataków rekinów na surferów.

„Z życia rekina”
emisja: niedziela, 7 lipca 2013 roku o 13:00

Z pomocą nowatorskich technologii odkryjemy tajemnice życia setek gatunków rekinów żyjących na ziemi.

„Najgroźniejsze zwierzęta Australii: Wybrzeże rekinów”
emisja: niedziela, 7 lipca 2013 roku o 14:00

Relacje świadków i osób, które przeżyły ataki rekinów w Australii. Prezentacja nowych technologii, które mają powstrzymać te drapieżniki.
 
„Tydzień w głębinach”
emisja: od poniedziałku, 8 lipca 2013 roku od 18:00

  Historia mieszkańców wód rozpoczęła sie ponad 3 miliony lat zanim zwierzęta postawiły swoje pierwsze kroki na suchym lądzie. Od początku świata życie podbijało morskie środowisko, od tropikalnych wód po pustynie lodowe, od nadmorskich wybrzeży aż po otwarte morze. I chociaż naukowcy wciąż odkrywają nowe zachowania i formy życia występujące w zalewających naszą planetę wodach, to w dalszym ciągu jest to tajemnicza kraina. Oszałamiające zdjęcia Nat Geo Wild prezentują różnorodność i kolory zalanych głębi wraz ze stworzeniami, które je zamieszkują. Odkryjemy niezwykłe relacje, które narodziły się pomiędzy morskimi zwierzętami pomimo ciągle trwającej walki o przetrwanie.

„Misja: Na ratunek oceanom”
emisja: poniedziałek, 8 lipca 2013 roku o 18:00

Przyjrzyjmy się, jak organizacje World Wildlife Fund, Greenpeace i Marine Stewardship Council walczą o ochronę mórz i oceanów świata.
 
„Tydzień z drapieżnymi gadami”
emisja: od poniedziałku, 15 lipca 2013 roku od 18:00

Ten tydzień Nat Geo Wild poświęca najstraszniejszym ze wszystkich prawdziwych smoków - krokodylom i jaszczurkom - istotom, które nie zmieniły się znacznie od 70 milionów lat! Doskonała konstrukcja i wyrafinowane zdolności adaptacyjne pozwoliły im przeżyć, nawet wtedy, gdy ich bliscy krewni - dinozaury masowo wymierały. Ci doskonali, podstępni myśliwi są przystosowani do jedzenia wszystkiego i wszystkich, Nat Geo Wild wnikliwie obserwuje ostateczną bitwę ewolucji z biomechaniką od wewnątrz.

„Tydzień z najgroźniejszymi z groźnych”
emisja: od poniedziałku, 22 lipca 2013 roku od 18:00

W tym tygodniu koncentrujemy się na najgroźniejszych zwierzętach w swojej klasie, tych z górnej części łańcucha pokarmowego, które rzadko stają się ofiarami innych gatunków. Na drapieżnikach, które widzą, słyszą i czują lepiej niż jakiekolwiek inne istoty, a ich wielkość, szybkość i siła pozwalają sprawować władzę w świecie zwierząt. Obojętnie czy chodzi o pożywienie, terytorium czy seks stworzenia stają do walki między sobą, niezależnie od płci czy gatunku. Nat Geo Wild podczas Tygodnia z najgroźniejszymi z groźnych prezentuje niezwykły świat równie dzikich co fascynujących drapieżników.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...