reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UE: Rozmowy z Pekinem na temat importu PV

dodano: 2013-06-24 14:30 | aktualizacja: 2013-06-24 15:04
autor: Anita Dąbek | źródło: europa.eu

solar_PV_www3 W piątek, 21 czerwca 2013 roku Karel De Gucht, komisarz ds. handlu w Komisji Europejskiej, odwiedził Pekin, by uczestniczyć w 27. posiedzeniu Wspólnego Komitetu UE-Chiny. Na początku podziękował ministrowi ds. handlu Chin, Gao Hucheng, za ciepłe przyjęcie. Podkreślił, że chciałby, aby Chiny i Unia Europejska budowały wspólnie produktywne i pomyślne relacje. Powiedział między innymi o kwestiach różniących Chiny i Unię na tle importu fotowoltaiki z Chin.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Karel De Gucht wspomniał, że na początku tego tygodnia w Brukseli rozpoczęły się rozmowy na poziomie technicznym na temat importu PV z Chin i są one kontynuowane w Pekinie. Biorą w nich udział również minister ds. handlu Chin i komisarz ds. handlu w Komisji Europejskiej. Zaznaczył jednak, że są to pierwsze dni procesu negocjacji, a taki rodzaj problemu rzadko jest rozwiązywany w jeden dzień. Przestrzegł, by nie wysnuwać jakichkolwiek wniosków - ani w jedną, ani w drugą stronę - ze względu na to, że na razie nie ma nic do ogłoszenia. Karel De Gucht wierzy, że obie strony są teraz szczerze zaangażowane w pracę na rzecz znalezienia wspólnego rozwiązania. To jest dobra wiadomość, dodał.

- Jak już wiele razy wskazywałem w trakcie dochodzenia, UE ma tylko jedno życzenie: znaleźć wynegocjowane porozumienie tak szybko, jak to możliwe, na podstawie „przedsięwzięć”, które mogłyby usunąć szkodę spowodowaną dumpingiem na naszym rynku: ni mniej, ni więcej - podkreślił Karel De Gucht. - Europa pragnie przyjaznego rozwiązania - dodał.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...