reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky UK nie planuje na razie UHDTV

dodano: 2013-06-25 11:07 | aktualizacja: 2013-06-25 12:07
autor: Anita Dąbek | źródło: adtv

Sky Digital Logo Chris Johns z brytyjskiej spółki BSkyB, powiedział, że operator platformy pay-tv nie ma bliskich planów związanych z Ultra HDTV, ale za to dokładnie bada opcje dostarczania telewizji tej technologii w przyszłości. Johns podkreślił potrzebę testowania tak, by w momencie uruchomienia 4K wszystko było zapięte na ostatni guzik.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Nie mamy w planach uruchomienia usługi UHDTV w najbliższym czasie - powiedział Johns na konferencji Beyond HDTV w Londynie. - To nadal są jeszcze bardzo wczesne dni. Z HD przeszliśmy przez okres 2 lat testów. Z 3D było to 18 miesięcy. Jesteśmy jeszcze na wczesnym etapie, a gdy będziemy w stanie dostarczyć coś „powyżej HD”, chcemy to zrobić w najwyższej możliwej jakości.

Jednym z głównych wyzwań do pokonania dla BSkyB był parametr liczba klatek na sekundę. - Wszystkie dostępne wyświetlacze 4K, które używamy, są 30 Hz lub gorsze, podczas gdy my potrzebujemy co najmniej 50 fps dla sportu i prawdopodobnie więcej - powiedział Johns.

Wyjaśnił, że w ciągu ostatnich 8 lat Sky ewoluował ze standardowego modelu dostarczania do HD, z małych ekranów do większych, z 2D do 3D i z podstawowych do zaawansowanych kodeków kompresji.

- Jeśli będziemy w stanie dostarczyć UHDTV w 2014 roku, to byłoby świetnie - dodał. - Ale istnieje wiele problemów do rozwiązania. Pytanie na dziś to, jak daleko zaszliśmy z niektórymi z tych elementów dla następnej generacji doznań wzrokowych dla klienta.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...