reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ITV tylko z nowych parametrów. Koniec Hot TV

dodano: 2013-07-09 16:24 | aktualizacja: 2013-07-09 21:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: informacja własna

ITV 9 lipca 2013 roku wyłączono dotychczasowy przekaz kanału ITV na satelicie Eutelsat Hot Bird 13,0°E. Stacja dostępna jest obecnie w miejscu, w którym nadawał kanał Hot TV/Ezo TV, który od połowy maja br. zamiast własnego programu emitował kopię regularnego przekazu kanału ITV z pełną grafiką ekranową tej stacji, ale z dopiskiem „Emisja testowa” (więcej tutaj). Parametry zostały już zmienione na oficjalnej liście platformy Cyfrowy Polsat, natomiast w nc+ ITV ze starych parametrów skasowano z listy, zostawiając ITV z nowych jako HOT TV na pozycji 260.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe parametry techniczne ITV (dotąd Hot TV):
Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E)
tp. 77 (12,245 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: HOT TV
PID V: 137 (MPEG-2/SD)
PID A: 157
PID PCR: 137
SID: 117
PID PMT: 127
Provider: GlobeCast
Kodowanie: brak

Kanał Hot TV/Ezo TV rozpoczął nadawanie pod koniec kwietnia 2012 roku (początkowo testowe). Początkowo na satelicie pojawiła się plansza sygnalizująca start Ezo TV, którą szybko zmieniono na Hot TV (więcej tutaj i tutaj). Stacja miała swój program kierować do kobiet i mężczyzn, w wieku 16+, którzy zmęczeni codziennością właśnie w mediach szukają odpoczynku, odprężenia i relaksu. W ramówce stacji miały znaleźć się teledyski, programy poradnikowe i lifestylowe (więcej tutaj i tutaj). Mimo tych zapowiedzi kanał nadawał tylko muzyczne teledyski (przerywane co jakiś czas reportażami, które miały znaleźć się w zapowiadanej ramówce) i całodobowy czat dla widzów.

W styczniu 2013 roku wprowadzono zmiany w ramówce Hot TV i ITV (więcej tutaj i tutaj) - na antenę Hot TV przeniesiono popołudniowe pasmo ezoteryczne Ezo TV z kanału ITV, a wieczorne nadawano równolegle na obu antenach. Nocne pasmo ITV, w którym nadawane są programy dla widzów dorosłych, zmieniło nazwę na Hot TV. Co ciekawe - kanał Hot TV nadawał w tym samym czasie również z logo Hot TV, ale teledyski. W ciągu dnia na antenie Hot TV było logo Ezo TV.

18 maja 2013 roku kanał Hot TV/Ezo TV zamiast własnego programu nadawał kopię regularnego przekazu kanału ITV z pełną grafiką ekranową tej stacji, ale z dopiskiem „Emisja testowa” (więcej tutaj). Równocześnie ITV nadawał z dotychczasowej pozycji.

Od kilku tygodni padały zapowiedzi zakończenia nadawania przez kanał Hot TV/Ezo TV. Pod koniec maja 2013 roku telewizja kablowa Sat Film z Włocławka w wydanym komunikacie poinformowała, że nadawca Hot TV podjął decyzję o zakończeniu z dniem 31 maja 2013 roku emisji tego kanału, co skutkować miało wycofaniem go z oferty Sat Film (więcej tutaj). Nadawca, spółka Telestar, której właścicielem jest Hyperion z Grupy Kapitałowej MNI, nie komentował tej sytuacji - nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, a 31 maja 2013 roku telewizja kablowa Sat Film wycofała komunikat ze swojej strony internetowej (więcej tutaj). W połowie czerwca br. Ewa Sadowska z biura prasowego UPC Polska poinformowała serwis media2.pl, iż 31 lipca 2013 roku (...) decyzją nadawcy o zakończeniu nadawania, z oferty UPC zostanie wycofany kanał Hot TV (więcej tutaj i tutaj). Pod koniec czerwca br. telewizja kablowa Sat Film ponownie opublikowała komunikat dotyczący Hot TV: informujemy, że nadawca zakończył emisję kanału rozrywkowego Hot TV, co tym samym skutkuje usunięciem go z naszej oferty, natomiast nadawca poinformował, że ITV będzie dostępne w miejscu, w którym dotąd nadawał kanał Hot TV/Ezo TV (więcej tutaj0. Na początku lipca br. członek zarządu spółki Telestar, nadawcy kanału, poinformował serwis media2.pl, że od dnia 31 lipca 2013 roku spółka Telestar nie będzie już nadawcą kanału pod nazwą Hot TV.

Według wcześniejszych informacji, nadawca dostał zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na zmianę nazwy i charakteru programu - z rozrywkowo-muzycznego Hot TV na ezoteryczno-rozrywkowy Ezo TV (więcej tutaj). Na razie nie wiadomo, czy nadawca zdecyduje się uruchomić osobny kanał Ezo TV. Prawdopodobnie Ezo TV jak i Hot TV będą (jak dotąd) jedynie pasmami na antenie ITV.

Jako ciekawostkę warto odnotować, że choć ITV usunięto z dotychczasowych parametrów, to jednak nadal jest na starej częstotliwości, tylko zamiast fonii jest pisk z generatora - przekaz uruchomiono z innych wartości PID Video/Audio.

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 15 (11,488 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: - (brak)
PID V: 174 (MPEG-2/SD)
PID A: 136 (pol)
PID PCR: 174
SID: 5115
PID PMT: 1015
Kodowanie: brak

Aktualizacja
Kopię ITV zakodowano w Nagra MA (S4/N3). Brak uprawnień dla abonentów, więc dostęp do ITV tylko z nowej częstotliwości w miejscu HOT TV.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Pilot uniwersalny Vu+ Bluetooth BT100 RCU (Ultimo 4K) / IR

Pilot uniwersalny dla tunerów 4K Vu+ Bluetooth (Ultimo 4K) /...

189 zł Więcej...
reklama