reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rumunia: Gehrlicher Solar buduje parki solarne 9 MW

dodano: 2013-07-03 16:26 | aktualizacja: 2013-07-31 14:08
autor: Justyna Sulisz | źródło: Gehrlicher Solar

Rumunia Niemiecka firma Gehrlicher Solar AG zbuduje farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 9 MW w Rumunii. Działająca na arenie międzynarodowej niemiecka firma fotowoltaiczna realizuje projekty trzech naziemnych systemów PV dla prywatnego inwestora w Mures, w środkowej Rumunii. Trzy parki solarne zlokalizowane są około 360 km na północny-zachód od Bukaresztu. Powierzchnia jaką zajmują wynosi łącznie niemal 19 ha. Zaledwie 6 tygodni po rozpoczęciu budowy wszystkie trzy parki solarne zostały zakończone.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Inwestycje te są i będą wspierane przez rumuńską promocję produkcji energii ze źródeł odnawialnych z zielonym certyfikatem w ciągu następnych 15 lat.

Do instalacji Gehrlicher Solar wykorzystało własną sprawdzoną i opracowaną wewnętrznie podbudowę GehrTec, która jest odpowiednia dla każdego terenu. Elastyczny system mocowania jest dostosowany do miejsca, wyróżnia się wysoką zdolnością nośną i doskonałą odpornością na korozję. 

Na potrzeby rumuńskiej farmy 36.168 moduły PV zostały dostarczone przez chińskiego producenta Jinko. Natomiast firma SMA wyprodukowała dziewięć falowników do przekształcenia energii słonecznej w prąd. Każdy z trzech systemów energii słonecznej będzie produkować rocznie około 4 mln kWh energii przyjaznej dla środowiska. W porównaniu do energii elektrycznej z paliw kopalnych, parki ograniczą emisję łącznie około 10.500 ton dwutlenku węgla w ciągu roku.

- Bardzo udana realizacja naszego pierwszego rumuńskiego projektu z 9 MWp w Isaccei, w listopadzie ubiegłego roku, dała nam szansę, aby przekonać inwestora na wczesnym etapie naszej zdolności szybkiej realizacji i wysokiej niezawodności. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że otrzymaliśmy kontrakt na projekt i budowę trzech dodatkowych parków solarnych w Rumunii - wyjaśnia Klaus Gehrlicher, prezes Gehrlicher Solar AG.

Oprócz tych elektrowni słonecznych, kolejne dwie rumuńskie elektrownie budowane są pod Braszowem. Ich łączna moc wynosić ma około 2,5 MWp. Po udanej realizacji tego projektu, Gehrlicher Solar osiągnie łączną moc zainstalowaną w Rumunii wynoszącą ponad 23 MWp.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...