reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja: Konkurs na 1 miejsce w MUX II we wrześniu

dodano: 2013-07-22 11:57 | aktualizacja: 2013-07-22 12:05
autor: Rafał Olchowik | źródło: tasstelecom.ru

Rosja Konkurs na wolne miejsce w drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej w Rosji odbędzie się we wrześniu br., dowiedziała się agencja ITAR-TASS od państwowego regulatora rynku telekomunikacyjnego Roskomnadzor. Przypomnijmy, że 20 kwietnia br. prezydent Władimir Putin zdecydował o włączeniu TV Centr do obowiązkowych kanałów federalnych, a tym samym przesunięciu kanału z MUX II do MUX I. W rezultacie zwolniło się jedno miejsce w drugim multipleksie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z wynikami przetargu na zagospodarowanie MUX II z dnia 14 grudnia 2012 roku, licencji udzielono następującym stacjom: STS, TNT, Ren TV, Domasznyj, Sport 1 (VGTRK), Sport Plus (NTV-Plus), Zwiezda TV, Mir TV, Muz TV i TV Centr. Ostatni kanał, jak już wspomniano, został przesunięty do MUX 1 na podstawie decyzji prezydenta z dnia 20 kwietnia br.

Roskomnadzor spodziewa się dużego zainteresowania zwolnionym miejscem w MUX II. Zostały już przeprowadzone konsultacje ze wszystkimi potencjalnymi nadawcami. Wśród nich wymieniany jest rosyjski kanał Piatnica.

Ponadto, toczą się rozmowy w sprawie konkursu na wykorzystanie wolnych pojemności w MUX III. Według wcześniejszych informacji, przetarg powinien zostać rozstrzygnięty w grudniu 2013 roku. Narodowe Stowarzyszenie Nadawców (NAT) wyraziło obawy, że do multipleksu dostaną się tylko nieliczni nadawcy regionalni i wystąpiło przeciwko umieszczeniu w nim kanałów w wysokiej rozdzielczości. Roskomnadzor zapowiedział, że postara się uwzględnić stanowisko NAT.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...
reklama