reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jesienią Eska TV zacznie emitować filmy

dodano: 2013-07-29 13:10 | aktualizacja: 2013-07-29 14:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: Wprost/media2.pl/satkurier.pl

Eska TV Logo Zbigniew Benbenek, prezes grupy ZPR (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe), która jest m.in. nadawcą kanałów telewizyjnych Eska TV i Polo TV oraz wydawcą dziennika „Super Express”, w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” mówił m.in. jesiennych zmianach w ramówce muzycznej telewizji Eska TV oraz o udziale w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zbigniew Benbenek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa na rynku telewizyjnym. Chciałby uruchomić kanał filmowy, z którym startuje w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Nie ukrywa jednak, że wygrana w konkursie będzie trudna. Jak przyznaje, chętnych na wolne miejsca w DVB-T jest coraz więcej, gdy nadawcy przekonali się, że na naziemnej telewizji cyfrowej można sporo ugrać. Obok kanału filmowego grupa ZPR zgłosiła w konkursie również edukacyjno-poznawczy kanał Fokus.

Przypomnijmy, iż o miejsce przeznaczone dla kanału o charakterze edukacyjno-poznawczym rywalizują: Edusat (więcej tutaj), Discovery Communications Europe Limited z kanałem DMAX (więcej tutaj i tutaj), TVS Sp. z o.o. z kanałem TVS (więcej tutaj), TVR Sp. z o.o. z kanałem TVE (więcej tutaj), Platforma Mediowa Point Group (Media Works) i Astro (więcej tutaj), Apella S.A. (więcej tutaj) i TV Spektrum Sp. z o.o., należąca do grupy ZPR (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe) z kanałem Fokus (więcej tutaj i tutaj). Wniosek spółki 4fun Media (więcej tutaj) został już odrzucony (więcej tutaj).

O miejsce przeznaczone dla kanału filmowego ubiegają się natomiast: Polcast Television/Mediasat z kanałem Kino5 (więcej tutaj), spółka TV Film - wspólny projekt spółki z grupy ZPR, Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Kino Świat (więcej tutaj), Stopklatka TV - wspólny projekt Kino Polska i spółki Agora (więcej tutaj) i kanał Telewizji Polsat (więcej tutaj i tutaj).

Wyniki mamy poznać do końca tegorocznego lata (więcej tutaj).

Zbigniew Benbenek zapowiada także poszerzanie oferty swoich dotychczasowych mediów. Jak podaje tygodnik „Wprost”, jesienią br. muzyczna telewizja Eska TV zacznie pokazywać filmy. Szef ZPR ma także wizję stworzenia na bazie Eski i „Super Expressu” multimedialnych platform internetowych dostarczających rozrywkę.

- Papier już jest przeszłością, powoli w przeszłość odchodzi także tradycyjna programowana telewizja. Musimy się przygotować na nowe sposoby dotarcia do odbiorcy - powiedział tygodnikowi „Wprost” Zbigniew Benbenek (za media2.pl).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama