reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP z nowym kanałem Żagle

dodano: 2013-07-31 15:48 | aktualizacja: 2013-07-31 15:53
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP

TVP Żagle 2 sierpnia 2013 roku Telewizja Polska po raz pierwszy uruchomi dedykowany kanał na życzenie – Żagle, który do 5 sierpnia będzie nadawany na Platformie Hybrydowej TVP, w Internecie pod adresem www.tvpstream.tvp.pl oraz za pomocą aplikacji TVP Stream na urządzenia mobilne. Dzięki najnowszym technologiom telewizyjnym i internetowym, Żagle będzie można oglądać nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Kanał jest powiązany z kalendarzem wydarzeń żeglarskich i będzie uruchamiany okazjonalnie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Żagle jest specjalną ofertą skierowaną do osób zainteresowanych żeglarstwem, miłośników regat oraz tych wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć zmagania sportowe oraz podziwiać najpiękniejsze żaglowce i jachty świata, ale nie mogą zrobić tego osobiście.

Dedykowany kanał Żagle, w pierwszej odsłonie, poświęcony będzie finałowi regat wielkich żaglowców „The Tall Ships Races Szczecin 2013”, który odbędzie się w Szczecinie. W dniach 3-6 sierpnia do Szczecina przypłynie około 100 żaglowców i jachtów. W imprezach towarzyszących największemu sportowemu wydarzeniu stolicy Pomorza Zachodniego w tym sezonie weźmie udział blisko 2 miliony osób. Telewizja Polska objęła tę imprezę korporacyjnym patronatem medialnym.

Od 2 do 5 sierpnia br. codziennie na antenie Żagli nadawane będzie 4,5 godziny programu na żywo poświęconego wyłączenie regatom „The Tall Ships Races Szczecin 2013”. Specjalne studio telewizyjne Żagli będzie znajdowało się na Wałach Chrobrego, w centrum wydarzeń. W studiu prowadzący wraz ze specjalnymi, znanymi gośćmi m.in. kapitanami żeglugi, sportowcami oraz artystami będą komentować, to co dzieje się podczas regat. W Żaglach prezentowane będą także relacje reporterskie z Wałów Chrobrego, żaglowców i materiały archiwalne z poprzednich edycji regat.

Żagle rozpoczną swoją emisję już w 2 sierpnia relacją przepłynięcia flotylli żaglowców ze Świnoujścia do Szczecina, czyli dzień przed faktycznym rozpoczęciem zmagań. Pozwoli to na przekazywanie aktualnych informacji o regatach widzom wybierającym się do Szczecina z innych regionów Polski. Zakończenie emisji Żagle planowane jest 5 sierpnia.

Pobierz ramowy program Żagli.

Platforma Hybrydowa i TVP Stream to nowe usługi Telewizji Polskiej, które cieszą się coraz większą popularnością wśród widzów. Telewizja Polska jako pierwsza na polskim rynku wprowadziła i rozwija telewizję hybrydową. Oprócz tradycyjnego tekstu zamieszczane są galerie zdjęć, materiały audio i video, sondy i konkursy. Pierwszy serwis Platformy Hybrydowej TVP został uruchomiony w związku z EURO 2012 w czerwcu ubiegłego roku. Kolejny był dedykowany Igrzyskom Olimpijskim w Londynie.

Obecnie na Platformie Hybrydowej TVP dostępnych jest 10 serwisów:
1. HUB, czyli aplikacja główna
2. Sport
3. Program „Pytanie na śniadanie”
4. Pogoda
5. INFO
6. Wiadomości
7. Teleexpress
8. Panorama
9. Teatr Telewizji
10. Regionalny System Ostrzegania dla mieszkańców województwa lubuskiego.

W przygotowywaniu są kolejne serwisy oraz usługi VOD dostępne w ramach Platformy Hybrydowej TVP.

Dzięki aplikacji TVP Stream użytkownicy tabletów, smartfonów i komputerów osobistych mogą oglądać na żywo program TVP INFO, szesnastu programów oddziałów terenowych TVP oraz internetowego kanału TVP Parlament. Aplikacja dostępna jest na urządzeniach z systemami iOS i Android oraz na portalu TVP Info lub dowolnego Oddziału Terenowego z wykorzystaniem zwykłej przeglądarki internetowej. Można ją pobrać za darmo na urządzenia mobilne ze sklepów App Store i Google Play. Usługa streamingu online ww. programów TVP jest dostępna nie tylko w Polsce, ale też zagranicą, za wyjątkiem Ameryki Północnej i Południowej. Usługa ta cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...