reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będą ceny minimalne PV z Chin - Unia potwierdza

dodano: 2013-08-02 16:49 | aktualizacja: 2013-08-08 16:49
autor: Anita Dąbek | źródło: solarserver

panele słoneczne Państwa członkowskie Unii Europejskiej zatwierdziły uzgodnienia cenowe między UE a Chinami, które wejdą w życie z dniem 6 sierpnia 2013 roku. Producenci fotowoltaiki (PV) z Chin zgodzili się na sprzedaż swoich produktów do UE po minimalnej cenie, która podobno została ustalona na 0,65 euro (0,74 dol.) za wat dla modułów fotowoltaicznych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie będzie również ceł na import chińskich produktów fotowoltaicznych, a szczegóły umowy zostaną opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 3 sierpnia 2013 roku. Chińscy producenci, którzy nie zgadzają się na te warunki, będą podlegać cłom antydumpingowym na poziomie średnio 48 proc. od 6 sierpnia 2013 roku.

Unia Europejska twierdzi, że decyzja otrzymała „prawie jednomyślne poparcie ze strony państw członkowskich”. Jednak, ani grupy za cłami, ani grupy przeciw nim nie wyraziły jednoznacznej zgody, a grupa będąca za cłami UE ProSun planuje podjęcie działań prawnych w celu zakwestionowania porozumienia UE-Chiny.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...