reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Soboty z polskim kinem w sierpniu w ITVN

dodano: 2013-08-03 14:52 | aktualizacja: 2013-08-03 15:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN

ITVN TVN International W sierpniowe, sobotnie wieczory telewizja ITVN (TVN International) zaprasza na kontynuację cyklu „Sobotnich filmów letnich” (więcej tutaj i tutaj). W sierpniu 2013 roku na antenie stacji pojawią się takie klasyki polskiego kina jak: „Zemsta”, „Blizna”, „Requiem”, „Gdziekolwiek jesteś Panie Prezydencie” i „Stan wewnętrzny”. Za kamerą stanęli najlepsi polscy reżyserzy: Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Witold Leszczyński i Andrzej Trzos-Rastawiecki, a na ekranie nie zabraknie znanych twarzy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chyba każdy Polak kojarzy słynną komedię Aleksandra Fredry opowiadającą o perypetiach nieprzychylnych sobie sąsiadów: Cześnika i Rejenta. Już wkrótce na antenie iTVN widzowie będą mieli okazję zobaczyć wyjątkową ekranizację „Zemsty”. Na ekranie pojawią się takie gwiazdy polskiego kina jak: Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Katarzyna Figura, Roman Polański, Agata Buzek i Rafał Królikowski. Ponadczasowa komedia w gwiazdorskim wydaniu 3 sierpnia br. w ITVN.

W kolejną sierpniową sobotę (10 sierpnia br.) stacja zaprezentuje nagradzany polski dramat obyczajowy „Blizna”. Ten jeden z pierwszych filmów fabularnych Krzysztofa Kieślowskiego opowiada o dylematach człowieka sukcesu lat sześćdziesiątych. Dyrektor budowy, mimo odgórnych wytycznych, decyduje się wstrzymać prace i przyłącza się do strajku lokalnej ludności. Wspólnie bronią terenów prastarej puszczy, gdzie rozpoczęto budowę fabryki. Jednak wkrótce narastające obawy i wątpliwości sprawiają, że dyrektor Bendarz wycofuje się ze strajku, rezygnuje z pracy i powraca do rodzinnego Śląska. Czy uda mu się uspokoić sumienie?

„Requiem” to kolejny polski klasyk, jaki pojawi się na antenie iTVN. Tym razem widzowie przeniosą się na wieś, gdzie poznają szanowanego gospodarza i wybitnego mówcę pogrzebowego - Bartłomieja. Mężczyzna na każdym pogrzebie żegna zmarłego, podsumowując jego życie i wypowiadając sentencje, które na długo zapadają w pamięć zebranych. Czuje jednak, że zbliża się czas, kiedy będzie potrzebował mówcy na swojej własnej ceremonii pogrzebowej. Rozpoczyna więc poszukiwania właściwego następcy. Na film Witolda Leszczyńskiego nagrodzonego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ITVN zaprasza 17 sierpnia br.

Na antenie iTVN nie zabraknie również filmu historycznego. Film „Gdziekolwiek jesteś Panie Prezydencie” (24 sierpnia br.) opowiada o losach Stefana Starzyńskiego, który w 1934 roku zostaje komisarycznym prezydentem Warszawy. W pierwszych tygodniach wojny odpowiedzialny jest za ewakuację urzędów państwowych i organizację okupowanej społeczności. Starzyński ma jednak również ukryty plan i w porozumieniu z Czumą kieruje cywilną obroną miasta. W odpowiedzi na apele prezydenta warszawiacy budują barykady, kopią rowy przeciwlotnicze, przygotowują punkty sanitarne. W roli głównej widzowie będą mieli okazję zobaczyć Tadeusza Łomnickiego. Reżyser filmu - Andrzej Trzos-Rastawiecki, otrzymał za produkcję Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

W ostatnią sobotę sierpnia (31 sierpnia br.) stacja zaprosi widzów na film „Stan wewnętrzny” z Krystyną Jandą, Januszem Gajosem, Janem Englertem i Marianem Opanią w rolach głównych. Widzowie poznają historię Ewy Jaskólskiej, która w 1981 roku decyduje się na samotny rejs jachtem dookoła świata. Podczas wyprawy bije rekord świata, jednak jej radość nie trwa długo. Niespodziewanie otrzymuje wiadomość z kraju, że w Polsce ogłoszono stan wojenny, a wielu jej znajomych zostało internowanych. Czy podróżniczka zdecyduje się wrócić do Polski?

Cykl sobotnich filmów letnich  w każdą sobotę sierpnia 2013 roku o 20:00 (CET - Berlin, Paryż, CDT - Chicago) i 21:00 (EDT - Nowy Jork, Toronto) w iTVN.

ITVN (TVN International) to międzynarodowy kanał Grupy TVN. Jest dostępny w Stanach Zjednoczonych (USA), Kanadzie, Australii, Niemczech, Francji, Holandii oraz Wielkiej Brytanii. Przekaz nie jest dostępny w Polsce. W ramówce stacji znajdziemy produkcje znane z innych kanałów Grupy TVN (TVN, TVN Style, TVN Turbo, TVN7 oraz TVN Meteo), a także hity światowego kina i dokumentu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...