reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RSO Telewizji Polskiej także na Pomorzu Zachodnim

dodano: 2013-08-05 10:15 | aktualizacja: 2013-08-05 10:20
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP

Regionalny System Ostrzegania Podczas finału regat The Tall Ships Races w Szczecinie Marcin Zydorowicz, wojewoda zachodniopomorski, i Marian Zalewski, członek Zarządu TVP, podpisali porozumienie o współpracy dotyczącej budowy i wdrożenia Regionalnego Systemu Ostrzegania dla województwa zachodniopomorskiego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pomorze Zachodnie jest kolejnym po Lubuskiem regionem, który wprowadzi nowoczesny system ostrzegania przed różnego rodzaju zagrożeniami. Wkrótce podpisane zostanie porozumienie dotyczące przygotowania i wdrożenia Regionalnego Systemu Ostrzegania w województwie wielkopolskim.

Potrzeba szybkiej i skutecznej informacji o różnego rodzaju zdarzeniach mających wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców poszczególnych regionów jest bezsporna. Coraz częściej jesteśmy przecież świadkami nadzwyczajnych zdarzeń w pogodzie. Nie przypadkiem podpisujemy porozumienie podczas wielkiej imprezy żeglarskiej. W naszym RSO będziemy informować, np. o prognozie pogody na licznych akwenach – mówi Marian Zalewski, członek Zarządu TVP.

Regionalny System Ostrzegania jest autorskim pomysłem Telewizji Polskiej, który powstał w Ośrodku – TVP Technologie i jest przez niego wdrażany. Regionalny System Ostrzegania to kilka kanałów informacji i edukacji. Komunikaty przekazywane przez centra zarządzania kryzysowego są emitowane na telewizorach odbierających naziemne programy cyfrowe TVP.

RSO wykorzystuje także specjalną aplikację telewizji hybrydowej, której częścią są nagrania wideo uczące np. pierwszej pomocy, sposobu zachowania na wodzie, w trakcie pożaru i kilkunastu innych sytuacjach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...