reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: Regionalny System Ostrzegania w Wielkopolsce

dodano: 2013-08-09 16:15 | aktualizacja: 2013-08-09 16:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Wielkopolska jest kolejnym regionem, który już wkrótce będzie miał Regionalny System Ostrzegania (RSO). W piątek, 9 sierpnia 2013  w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu podpisane zostało porozumienie o współpracy dotyczącej budowy i wdrożenia systemu ostrzegania w tym regionie. Pod dokumentem podpis złożyli: wojewoda wielkopolski Piotr Florek i reprezentujący Telewizję Polską członek zarządu TVP Marian Zalewski.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że podobny system już działa w Lubuskiem (więcej tutaj). W ubiegłym tygodniu w Szczecinie podpisane zostało porozumienie w sprawie stworzenia Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) w Zachodniopomorskiem (więcej tutaj).

RSO to wykorzystujący różne kanały przekazu informacji system ostrzegania i informowania społeczeństwa o różnego rodzaju zagrożeniach i sytuacjach nadzwyczajnych, np. powodziach, pożarach, katastrofach ekologicznych itp. Dzięki poradnikom wideo pełni także rolę edukacyjną. Uczy udzielania pierwszej pomocy, zachowania w przypadku pożaru, powodzi i w wielu innych sytuacjach.

Koncepcja RSO, która powstała w Ośrodku TVP Technologie, zakłada ścisłą współpracę z wojewódzkimi centrami zarządzania kryzysowego. Komunikaty emitowane są na telewizorach odbierających naziemne programy cyfrowe TVP. RSO to także specjalna aplikacja telewizji hybrydowej, dzięki której możemy uzyskać więcej informacji i skorzystać z poradników wideo.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...