reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Polonia - jakie nowości na jesień?

dodano: 2013-08-13 15:38 | aktualizacja: 2013-08-13 15:59
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP

TVP Polonia TV Polonia Wrzesień to miesiąc szczególny - nowe propozycje programowe, bądź też programy powracające z wakacji. Z myślą o widzach zza wschodniej granicy już od 3 września 2013 roku w TVP Polonia startuje „Goniec kresowy”, magazyn polonijny, który będzie emitowany na zmianę z magazynem „Nad Niemnem”. W środy natomiast stacja zaprasza na kolejne spotkania z dziennikarzami z Litwy - Edytą Maksymowicz i Walentym Wojniłło w programie „Wilnoteka”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po wakacjach na antenę TVP Polonia powraca magazyn podsumowujący najważniejsze wydarzenia tygodnia - „Tygodnik.pl” oraz „Tygodnik Gospodarczy”, w którym co tydzień najważniejsze informacje dotyczące inwestycji i rozwoju ekonomicznego naszego kraju.

Wrzesień to także miesiąc, z którym związana jest jedna z najważniejszych dat w historii Polski - 1 września. W tym roku przypada 74. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji TVP Polonia zaprasza widzów do obejrzenia takich produkcji fabularnych jak: „Pożegnanie z Marią” w reżyserii Filipa Zylberta, „Polana pośród brzeziny” - reż. Marecline Loridan Ivens oraz „Greta” - film Krzysztofa Grubera. Tematykę wybuchu II wojny światowej widzowie odnajdą także w bogatej ofercie filmów dokumentalnych, m.in.: „Wieluń 4.40” (reż. Ignacy Szczepański), „Ostatnia szarża” (reż. Grzegorz Gajewski), „Liczył się tylko honor” (reż. Eugeniusz Szpakowski), czy „Pułkownik Dąbek. Obrona Gdyni” (reż. Bartosz Paduch).

We wrześniu br. TVP Polonia kontynuuje cykle: „Słownik [email protected], w którym nieoceniony profesor Jan Miodek stoi u straży poprawnej polszczyzny oraz polonijny koncert życzeń „Pamiętaj o mnie”, za pośrednictwem, którego widzowie mają możliwość przekazania życzeń swoim najbliższym wraz z muzyczną dedykacją.

Najświeższe bieżące informacje o życiu Polonii i Polaków w programie informacyjnym „Polonia 24”, a o sukcesach, problemach i życiu codziennym naszych rodaków znajdujących się poza ojczyzną dowiemy się z programu publicystycznego „Polacy tu i tam”.

Natomiast od października br. TVP Polonia zaprezentuje cykl „Kino Mistrzów”, a w nim twórczość Filipa Bajona.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...