reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nagroda EISA dla telewizora LG z zakrzywionym ekranem

dodano: 2013-08-22 13:31 | aktualizacja: 2013-08-22 14:03
autor: Jakub Sulisz | źródło: lg.com

LG OLED EISA - Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych – przyznało nagrody dla producentów, którzy w minionym roku wprowadzili na europejski rynek najciekawsze produkty. W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu, w kategorii 2013-2014 European Design TV, statuetkę otrzymał telewizor LG OLED z zakrzywionym ekranem (model 55EA9800). Delikatnie zakrzywiona matryca, przypominająca kształtem ekran w kinie IMAX oraz zaledwie 4mm grubości to nietypowe cechy rewolucyjnego telewizora OLED od LG.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ze względu na ergonomiczne zakrzywienie ekranu, telewizor LG dostarcza fascynujących wrażeń. Wyróżnia się również niezwykle estetycznym wyglądem, który w znacznej mierze uzyskano dzięki właściwościom technologii OLED. Opatentowana przez LG technologia WRGB OLED pozwala na uzyskanie realistycznych barw oraz nieskończenie dużego współczynnika kontrastu, a tym samym jakości obrazu przekraczającej wszelkie wyobrażenia. W celu zapewnienia odpowiedniej sztywności oraz ochrony 55-calowego ekranu, a także zmniejszenia masy telewizora, tylną obudowę wykonano z tworzywa sztucznego zbrojonego włóknem węglowym (CFRP). 
 
Wyróżnienie nadane przez tak renomowane stowarzyszenie jak EISA jest zawsze ogromnym zaszczytem - powiedział Havis Kwon, Prezes i Dyrektor Generalny LG Home Entertainment. - Nagroda EISA potwierdza, iż firma LG Electronics z powodzeniem oferuje innowacyjne wzornictwo i technologie, które potrafią sprostać oczekiwaniom wymagających konsumentów., dzięki czemu można w pełni skupić się na oglądanym obrazie. W podstawie umieszczono także skierowane do przodu, przezroczyste głośniki LG, które oferują dobrej jakości dźwięk i precyzyjnie przenoszą średnie i wysokie tony. Co więcej, telewizor łączy czołową technologię CINEMA 3D z funkcjami inteligentnych telewizorów, zapewniając najwyższy poziom domowej rozrywki. 

Przezroczysta podstawa Crystal Stand stwarza wrażenie, że 55-calowy telewizor OLED z zakrzywionym ekranem unosi się w powietrzu


 
Telewizor LG OLED z zakrzywionym ekranem został zaprezentowany po raz pierwszy na targach CES 2013 i od tego czasu stale zdobywa branżowe wyróżnienia i nagrody. W tym roku otrzymał już prestiżową nagrodę Red Dot: Best of the Best, a także certyfikaty jakości obrazu, wydane przez międzynarodowe jednostki certyfikujące: TÜV Rheinland, Intertek oraz VDE. Model 55EA9800 jest też pierwszym na świecie telewizorem OLED, który uzyskał certyfikat THX. 
 
W tegorocznej edycji konkursu EISA uhonorowano także mikrosystem audio LG (model CM3430), który otrzymał nagrodę w kategorii European Micro Audio System 2013-2014. Urządzenie to jest wyposażone w 2.1-kanałowy system głośników o mocy 40 W oraz opracowany przez LG algorytm dynamicznej regulacji głośności (Dynamic Loudness Algorithm), zapewniający perfekcyjny dźwięk nawet w zakresie tonów niskich. Wspaniałe brzmienie oraz subtelne wzornictwo sprawiają, że urządzenie to jest idealnym dodatkiem do domu lub biura.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...