reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CNN International w Poznaniu o robocie KUKA

dodano: 2013-08-27 19:31 | aktualizacja: 2013-08-27 20:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: CNN International

CNN International W czwartek, 29 sierpnia 2013 roku o godz. 22:00 na antenie CNN International, w programie „Connect the World”, w serii „Blueprint” wyemitowany zostanie reportaż o poznańskiej School of Form. Dziennikarze CNN zainteresowali się studenckim projektem, który miał na celu zaprogramowanie przemysłowego robota KUKA tak, aby gotował bez pomocy ze strony człowieka.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
 Projekt „Let’s cook the future” został zrealizowany we współpracy z firmami Amica i Lidl Polska oraz Instytutem Adama Mickiewicza. Oprócz prezentacji zaprogramowanego robota w czterominutowym materiale będzie można zobaczyć relację ze spotkania poznańskich studentów z profesorem Markiem Cecułą - artystą, ceramikiem i projektantem, laureatem wielu prestiżowych nagród. Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie szkoły.

- Przyjechaliśmy do Poznania, aby zrealizować materiał w School of Form o „zrobotyzowanej” kuchni przyszłości. To bardzo interesująca praca studentów z zakresu projektowania, która pokazuje jak może wyglądać gotowanie i przemysł przyszłości - o wizycie w Poznaniu opowiada Francesca Church, producentka programu „Blueprint”.

O serii „Blueprint”

„Blueprint” to segment program CNN „Connect the World”, w którym pokazywane są najnowsze trendy we wzornictwie i technologiach na świecie. Co dwa tygodnie ekipa CNN odwiedza najlepsze szkoły zajmujące się projektowaniem przemysłowym, które dzięki swoim innowacyjnym pomysłom i projektom będą miały wpływ na wygląd i działanie świata w przyszłości. W ramach realizowanego materiału studenci nie tylko prezentują swoje projekty, ale również spotykają się i rozmawiają z wybranym mentorem, który służy im swoją opinią i radą. Strona www serii Blueprint: http://edition.cnn.com/TECH/specials/blueprint

Reportaż „Let’s cook the future” zostanie wyemitowany w CNN International w programie „Blueprint” w czwartek, 29 sierpnia 2013 roku o 22:00.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...