reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

We wrześniu rusza nowe TVP INFO

dodano: 2013-08-28 15:35 | aktualizacja: 2013-08-28 16:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP INFO Andrzej Turski, Jarosław Kulczycki, Hanna Lis, Piotr Kraśko, Marta Kielczyk, Joanna Racewicz, Beata Tadla, Beata Chmielowska-Olech, Iwona Radziszewska, Diana Rudnik, Joanna Osińska, Agnieszka Górniakowska, Włodzimierz Szaranowicz, Marek Czyż– będą od września współtworzyć zespół dziennikarzy zmienionego TVP INFO. Kanał informacyjny TVP jesienią zaskoczy widzów także nowymi programami, scenografią i oprawą graficzną.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Kluczową zmianą w programie TVP INFO – w porównaniu z dotychczasową ramówką – będzie wypełnienie zajmowanego przez programy regionalne pasma między godz. 17.00 a 20.00. Od września będzie to czas na informacje ogólnopolskie, programy społeczne, interaktywne, oparte na kontakcie z widzami, a także newsy z różnych regionów kraju.

Przede wszystkim będziemy pełnowymiarową anteną informacyjną, nadającą serwisy, pogodę czy sport. W TVP INFO przez całą dobę będą pojawiać się informacje i komentarze. Będą świetne programy publicystyczne i interwencyjne. Stawiamy przede wszystkim na osobowości telewizyjne. Jeszcze nigdy w historii telewizji publicznej nie było tak wielu gwiazd dziennikarstwa na jednej antenie TVP. I to one będą siłą i lokomotywą nowego TVP INFO – zapewnia Tomasz Sandak, Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

W jesiennej ofercie TVP INFO pozostanie wiele programów od lat cenionych przez widzów. Zespół anteny informacyjnej TVP przygotował również dużo nowych propozycji, które mają szansę szybko zyskać sympatię widzów. Ponadto w ramówce pojawią się wracające na antenę TVP INFO dwa kultowe tytuły, które przed laty cieszyły się dużą popularnością: „7 dni świat” oraz „Plus-Minus”. Oferta programowa TVP INFO będzie skoordynowana z ofertą informacyjną anten głównych: TVP1 i TVP2.

TVP INFO pozostanie przy kolorystyce biało-czerwonej, która od lat jest wyróżnikiem anteny informacyjnej telewizji publicznej. Grafice i scenografii nadany zostanie rys estetycznej awangardy, lekkości i nowoczesności, która ma być przyjazna odbiorcom.
Nowa oprawa muzyczna pomoże widzom łatwo identyfikować TVP INFO, oddając charakter i specyfikę anteny.

Do znanych i lubianych dziennikarzy TVP INFO dołączą nowi, znani widzom z innych anten, m.in.: Jarosław Kulczycki, Marek Czyż, Diana Rudnik i Joanna Osińska. W nowych rolach pojawią się także: Joanna Racewicz, Iwona Radziszewska, Hanna Lis, Beata Tadla, Piotr Kraśko i Włodzimierz Szaranowicz. Wydarzeniem nowej TVP INFO okaże się powrót lubianych i cenionych dziennikarzy: Andrzeja Turskiego i Tadeusza Mosza.

SZCZEGÓŁY JESIENNEJ RAMÓWKI TVP INFO

Programy znane i lubiane przez widzów
W tygodniu naszą siłą będą serwisy informacyjne, komentarze eksperckie, analizy i rozmowy w studiu. Z programów cieszących się od dawna uznaniem widzów, pozostają w naszej ofercie: MINĘŁA DWUDZIESTA, FORUM oraz BLIŻEJ.
Miłośnicy filmu dokumentalnego znajdą swój ulubiony cykl UWIERZ W DOKUMENT.
W weekendy proponujemy więcej magazynów i programów autorskich. Nie zabraknie audycji znanych i lubianych, takich jak: KOD DOSTĘPU, PRAWDĘ MÓWIĄC, TU KOBIETY, GŁOS MEDIÓW, POLSKA WEDŁUG KRETA, BYŁO - NIE MINĘŁO, STUDIO WSCHÓD.

Programy wracające na antenę
W naszej ofercie znajdują się dwa formaty, które wracają na antenę po przerwie. Wraz z nimi powracają do TVP INFO dwie osobowości dziennikarskie – Andrzej Turski i Tadeusz Mosz. Te programy to oczywiście: 7 DNI ŚWIAT i PLUS MINUS

Nowe programy w ramówce
Każdego dnia będą się pojawiać nowości, takie jak: PULS POLSKI i PANORAMA DNIA (poprowadzą ją Joanna Racewicz i Iwona Radziszewska), a od poniedziałku do piątku – TWOJE INFO. Jesienią wystartują nowe formaty weekendowe: WORONICZA 17, KUCHNIA Z WIEJSKIEJ, KULTURALNIE PROSZĘ, W PRZERWIE, INFONEWSROOM.

SZCZEGÓŁY O WYBRANYCH PROGRAMACH TVP INFO

Od poniedziałku do piątku:

DZIŚ WIECZOREM    nowość    godz. 19.57
Rozmowa na najważniejsze tematy dnia, prowadzona przez prezenterów „Wiadomości” – Piotra Kraśkę, Beatę Tadlę i Krzysztofa Ziemca – będąca pogłębieniem najważniejszych tematów głównego wydania „Wiadomości”.

MINĘŁA DWUDZIESTA    godz.20.20 (pn-czw)
Główny program publicystyczny wieczoru. Najważniejsze informacje dnia w godzinnym podsumowaniu. Prowadzący program rozmawia z głównymi uczestnikami wydarzeń oraz ekspertami i komentatorami życia publicznego. Program autorski, każdego dnia prowadzony przez innego dziennikarza: Karolinę Lewicką, Marka Czyża i Joannę Osińską.

FORUM    godz.20.20 (pt)
Reprezentanci wszystkich klubów parlamentarnych spierają się o kształt państwa i bieżące sprawy. Debatują o najważniejszych wydarzeniach politycznych, społecznych i gospodarczych. W programie biorą też udział eksperci, którzy na bieżąco komentują propozycje polityków. Gospodarzem programu jest Marek Czyż.

BLIŻEJ    godz.22.30 (czw)
Publicystyczny talk-show Jana Pospieszalskiego, w którym autor prowadzi debatę w studiu z udziałem ekspertów i polityków. Rozmowę wzbogacają felietony utrzymane w konwencji dziennikarstwa śledczego. Są one zapisem podróży autora po kraju i próbą dotarcia do świadków wydarzeń.

UWIERZ W DOKUMENT    cykl    godz. 23.20 (pn-śr, pt-sob), 23.35 (czw)
Skierowany do widzów ambitnych i ciekawych świata. Zaskakujące i odkrywcze filmy dokumentalne z Polski i ze świata. Aktualne, dramatyczne, wzruszające i zawsze prawdziwe historie. Opowieści o wybitnych postaciach oraz ludziach zwyczajnych-niezwyczajnych.

PULS POLSKI    nowość    godz. 16.30 (codziennie), 19.30 (pn-pt), 21.15 (sob-nd)
Magazyn interwencyjny oparty na sygnałach wysyłanych przez telewidzów, obejmujący problemy bulwersujące lokalne społeczności. Reporterzy pochylają się nad ludzkim nieszczęściem oraz paradoksami utrudniającymi codzienne życie. Wskazują błędy w polskim prawodawstwie, bezsensowne i bezduszne przepisy oraz luki prawne. W soboty i niedziele program w wersji „extra” – czyli najlepsze materiały z tygodnia w pełniejszej, dłuższej wersji.

TWOJE INFO     nowość    godz. 17.10,18.00, 18.40 (pn-pt)
Format nawiązuje do internetowej platformy kontaktu z widzami Twoje@info,  nieprzypadkowo, bo pasmo będzie interaktywne, oparte na kontakcie z widzami. Dynamiczne prowadzenie, błyskawiczna reakcja, tematy z dużą dawką emocji. Prowadzący: Piotr Maślak.

PANORAMA DNIA    nowość    godz. 22.00 (codziennie)
Główny serwis informacyjny TVP INFO podsumowujący dzień, ale wydany w standardowej dynamice i długości dużego serwisu informacyjnego. Bardziej ambitny w warstwie treści (więcej informacji ze świata, gospodarki, kultury), sposobu jej prezentacji i formy. Serwis ten (podobnie, jak miało to kiedyś miejsce w przypadku TVP2) będzie pełnił funkcję porządkującą informacje z dnia. Program poprowadzą: Joanna Racewicz i Iwona Radziszewska.

SĄSIEDZI    nowość    godz. 21.15 (pn)
Autorski program Barbary Włodarczyk, wieloletniej korespondentki TVP w Rosji. Co tydzień w studiu spotkają się przedstawiciele Polski i krajów sąsiednich. Każdy odcinek będzie dotyczyć jednego tematu, np. motoryzacja, rozwody szefów państw, nostalgia za „komuną”, imigranci, krezusi, bezrobocie. Każdy temat pokazany zostanie na przykładzie Polski i trzech sąsiednich krajów (np. Rosja, Niemcy, Czechy albo Ukraina, Niemcy, Słowacja). Pozwoli to wychwycić podobieństwa i różnice, przełamać stereotypy, uświadomić sobie, jak wygląda Polska na tle swoich sąsiadów.

KONFRONTACJE    nowość    godz. 21.15 (wt)
Autorski program Przemysława Szubartowicza, który co tydzień z zaproszonymi gośćmi oderwie widzów od „bieżącej politycznej pyskówki” i zabierze w obszar spraw fundamentalnych. Jak wskazuje nazwa programu, zaproszeni goście będą prezentowali odmienne punkty widzenia, co zapewni gorącą atmosferęw studiu. Prowadzący będzie pełnił rolę arbitra dbającego o czystość debaty i zachowanie reguł.

INFONEWSROOM    nowość    godz. 21.15 (śr)
Nowoczesny, dynamiczny i aktualny program o kulisach mediów oraz pracy dziennikarzy. Realizowany w newsroomie TVP INFO, czyli sercu redakcji, gdzie pokazujemy telewizję od kuchni, blaski i cienie pracy dziennikarzy, problemy i wyzwania zmieniającego się rynku medialnego.

PLUS MINUS     powrót na antenę    godz. 21.15 (czw)
Autorski program Tadeusza Mosza, który od lat atrakcyjnie i przystępnie wyjaśnia zawiłości ekonomiczne. Audycja dla widzów chcących zrozumieć trudną nomenklaturę światowej ekonomii, pojąć zasady działania rynków międzynarodowych i być na bieżąco z doniesieniami ze świata biznesu.

KOD DOSTĘPU    godz. 21.15 (pt)
Autorski program Barbary Czajkowskiej – niezwykłej osobowości telewizyjnej, która od lat rozmawia z czołowymi postaciami polityki i kultury; pyta o bieżące sprawy i pomaga je zrozumieć w szerszym kontekście społecznym i kulturowym.

Programy weekendowe:

TU KOBIETY     godz. 10.40 (sob)
Magazyn promujący przedsiębiorczość, zdrowy styl życia, społeczną odpowiedzialność. O pomysłach na biznes, życie i samorealizację; pokazujący ciekawych ludzi, promujący aktywne, nietuzinkowe kobiety. Program prowadzi Beata Jakoniuk-Wojcieszak.

KUCHNIA Z WIEJSKIEJ    nowość    godz. 12.00 (sob)
Cotygodniowy program Karoliny Lewickiej pokazujący politykę i polityków od innej, nieznanej szerszej publiczności, strony. Wejdziemy z kamerą tam, gdzie zwykle się nie wchodzi, zweryfikujemy sejmowe plotki. Zapytamy o to, o co nikt inny nie zapyta, czyli o pasje, zainteresowania i ciekawostki takie, jak np.: co łączy Józefa Oleksego ze Stefanem Niesiołowskim, czym jest „dołek Kalisza”, co premier ukrywa przed żoną?

BYŁO - NIE MINĘŁO godz. 15.00 (sob)
W programie podejmowane są zagubione, zakłamane wątki polskiej historii. Autor – Adam Sikorski – poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość. Okazuje się, że wiele odpowiedzi leży w rodzinnych archiwach, zdjęciach, dokumentach i wspomnieniach ludzi. Program mobilizuje do poszukiwań lokalne środowiska miłośników historii, których nie brakuje w żadnym zakątku kraju.

STUDIO WSCHÓD    godz. 17.00 (sob)
Magazyn autorski Marii Przełomiec, w którym podejmowane są tematy polityczne, gospodarcze i społeczne dotyczące wschodnich sąsiadów Polski. Problemy Rosji oraz byłych republik radzieckich oraz ich wpływ na politykę światową omawiają eksperci ds. wschodnich, zarówno z kraju jak i z zagranicy.

KULTURALNIE PROSZĘ    nowość    godz. 18.00 (sob)
Magazyn w zaskakującej formule, którego tematem są aktualne wydarzenia kulturalne. Znajdą się w nim m.in. zapowiedzi koncertów, nowości muzyczne, książkowe, a także rozmowa z gwiazdą.

SKAZANI NA SUKCES    nowość    godz. 18.30 (sob)
Magazyn poświęcony rynkowi pracy, szkoleń, samodoskonaleniu zawodowemu, aktywizacji i przedsiębiorczości. Program jest przyjaznym miejscem, ułatwiającym wzajemne zrozumienie, bo jeśli np. twój podwładny, rozmawiając z tobą, jednocześnie wysyła maile, smsy i tweety, to wcale nie musi być arogancja; być może on kompresuje czas i dlatego my podpowiemy, jak jego wielozadaniowość wykorzystać dla dobra firmy. Program prowadzi Iwona Radziszewska.

NIE-POWAŻNIE    nowość    godz. 20.15 (sob)
Program autorski Pawła Zarzecznego – kontrowersyjnego publicysty, który potrafi być dosadny, ale przez 30 lat nigdy nie miał żadnego procesu ani sprostowania. Program jest lustrem tygodnia, a czasem krzywym zwierciadłem. Zarzeczny, z właściwą sobie złośliwością, komentuje wydarzenia – dowcipne, śmieszne, poważne, refleksyjne. Program będzie prowadził wspólnie z Jackiem Cholewińskim.

WORONICZA 17    nowość    godz. 10.10 (nd)
W luźnej formule, bez krawatów, przy niedzielnej kawie rozmowy z politykami wszystkich ugrupowań politycznych na najważniejsze tematy tygodnia. Program prowadzony przez Macieja Wąsowicza.

GŁOS MEDIÓW    godz. 13.00 (nd)
Trzecia edycja programu, który jest na antenie już od ponad dwóch lat. „Głos mediów” wraca do Warszawy. Co niedziela rozmawiamy z publicystami o najważniejszych wydarzeniach dla każdego z nas. W przygotowanie programu są zaangażowani dziennikarze najważniejszych polskich mediów, także lokalnych, korespondenci TVP i zagraniczni dziennikarze.

POŻYTECZNI.PL    nowość    godz. 14.00 (nd)
Magazyn Jolanty Fajkowskiej opisujący działalność organizacji pożytku publicznego i różne formy aktywności obywatelskiej. Pokazujemy w nim energię i kreatywność ludzi, którzy sami postanowili zmienić rzeczywistość wokół siebie, aby pomóc sobie i innym w rozwiązywaniu życiowych problemów.

POLSKA WEDŁUG KRETA     godz. 15.00 (nd)
Magazyn pokazujący najpiękniejsze zakątki Polski, opisujący ich warunki geograficzne, przyrodnicze i kulturowe. Czyli - coś z cyklu „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Z programu widzowie dowiedzą się, gdzie warto pojechać, co zobaczyć i na co zwrócić uwagę.

W PRZERWIE    nowość    godz. 18.30 (nd)
Sport jest mocną stroną TVP, wskazują na to słupki oglądalności. Program Włodzimierza Szaranowicza to poważna i ciekawa publicystyka sportowa, która wykracza poza bieżące wydarzenia ze sportowych aren. Pozwala zrozumieć mechanizmy obowiązujące w świecie sportu, pokazuje kulisy wydarzeń i nieznane fakty z życia sportowców.

PRAWDĘ MÓWIĄC    godz.20.00 (nd)
Program prowadzony naprzemiennie przez Kamilę Drecką i Krzysztofa Ziemca. Autorzy zapraszają widzów na spotkanie z ludźmi wybitnymi, którzy ukształtowali polskie myślenie o świecie. Są wśród nich aktorzy i sportowcy, duchowni i przedsiębiorcy. Program jest opowieścią o naszym zbiorowym losie w okresie ostatnich dekad, kiedy osobiste biografie splatały się z historią Polski, Europy i świata.

7 DNI ŚWIAT    powrót na antenę –    godz. 20.30 (nd)
Reaktywacja jednego z najbardziej rozpoznawalnych formatów publicystycznych, firmowanych nazwiskiem czołowego komentatora TVP Andrzeja Turskiego. Będzie to przegląd wydarzeń międzynarodowych, który skomentują goście zaproszeni przez autora programu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...