reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Od września TVP Kraków z nową ramówką

dodano: 2013-08-30 10:30 | aktualizacja: 2013-08-30 20:04
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP Kraków

TVP Kraków TVP Regionalna Wrześniowa ramówka TVP Kraków to obok powrotu stałych magazynów tematycznych i regionalnych także nowe pasma, przede wszystkim dokumentalne i reporterskie. Wszystko to w nowej odsłonie - w kanale TVP Regionalna.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na antenie będzie można zobaczyć m.in. cykl „Filmoteka Małopolska”, w którym znajda się filmy wyprodukowane w specjalnym konkursie dla twórców, opisujący kamerą region i jego mieszkańców. Spodziewana w najbliższym czasie kanonizacja Jana Pawła II sprawia, że do emisji trafią 2 cykle, od kliku lat przygotowywane z myślą o tym wydarzeniu. Jest to seria filmów dokumentalnych prezentujących nauczanie Jana Pawła II, opartych na swoistych słowach-kluczach. Cykl „Od początku do końca... Projekt życia Jana Pawła II” stworzony został właśnie z myślą o syntezie nauczania papieskiego i przypomnieniu jego najważniejszych wątków, w czasie poprzedzającym kanonizację. Oprócz tego będzie można także zobaczyć kilkanaście felietonów filmowych pod wspólnym tytułem „Świadkowie świętości”. Osoby bardzo blisko związane z Karolem Wojtyłą - Janem Pawłem II wspominają tu wyjątkowe chwile jego życia i pontyfikatu.

Telewizja Kraków rozszerza swoje programy informacyjne o specjalne wydanie emitowane o godzinie 20:00. „Regiony. Ludzie, sprawy, opinie.” to połączenie serwisu informacyjnego z poszerzonym opisem zdarzeń, prowadzonym przez publicystów TV Kraków wraz z zaproszonymi gośćmi. Na krakowskiej antenie pojawi się w niedzielne popołudnie pasmo filmów dokumentalnych, w których zaprezentowane będą „Twarze i pejzaże Małopolski”. W najbliższych tygodniach zobaczymy m.in. filmy dokumentalne o Sławomirze Mrożku, Świętym Rafale Kalinowskim czy znakomity dokument zrealizowany w tym roku, prezentujący literacki Kraków, którego narratorem jest Adam Zagajewski.

Od jesieni br. przybędzie także na antenie programów z szeroko rozumianej sfery kultury. W niedziele TVP Kraków pokazywać będzie wyjątkowe koncerty zrealizowane w plenerach regionu, a na początek będzie to 4-częściowa relacja z tegorocznego finału Festiwalu Kultury Żydowskiej. W piątki i niedziele nowe pasmo „Krakowska panorama kultury” składać się będzie z premierowych audycji w różnej formie odnoszących się do życia kulturalnego miasta i regionu. Będą tam m.in. debaty o sztuce współczesnej realizowane we wnętrzach Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, portrety znanych krakowskich twórców, np. Anny Polony oraz filmowe programy o żywym folklorze, których ostatnio bardzo w mediach brakuje.  

W jesiennej ramówce pojawi się, tym razem już jako audycja cotygodniowa „Magazyn Wyszehradzki Kwartet”. W paśmie emitować będziemy premierowe odcinki stworzone przez dziennikarzy regionalnych telewizji Polskich, Czech, Słowacji i Węgier, który tworzą ten unikalny projekt.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

639 zł Więcej...