reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Katowice w nowej odsłonie

dodano: 2013-08-31 01:04 | aktualizacja: 2013-09-01 19:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Katowice

TVP Katowice TVP Regionalna Logo 2013 1 września 2013 roku rusza TVP Regionalna (więcej tutaj). Nowatorski projekt, który przez 18 godzin na dobę zapewni widzom najwyższej jakości programy mające wspólny wyznacznik: lokalność. Dotychczas 16 ośrodków terenowych nadawało swoje programy na jednej antenie z TVP Info (więcej tutaj), w pasmach rozłącznych przez około 4 godziny dziennie. Od 1 września br. Telewizja Polska uruchamia Ośrodek Programów Regionalnych, w którego skład wejdzie 16 ośrodków terenowych, tworzących wspólnie TVP Regionalną. Każdy z tych 16 ośrodków na własnej antenie, czyli dla widzów ze swojego regionu, będzie nadawał program własny oraz programy realizowane wspólnie, które będą także emitowane na antenach pozostałych ośrodków.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Katowice jako pierwsza w Polsce nadawała całodobowy program regionalny. Stopniowo wraca do najlepszych tradycji - od września tego roku, TVP Katowice zyska więcej własnego czasu antenowego i możliwość emisji swoich najlepszych programów w ogólnopolskim paśmie wspólnym TVP Regionalnej. W dni powszednie program własny TVP Katowice w zasięgu regionalnym oglądać będzie można w godzinach (więcej tutaj) 7:30-8:00, 15:00-16:00, 17:30-19:00, 20:00-21:00 i 22:00-22:30. W weekendy program oddziału będzie o godzinę dłuższy i emitowany w godzinach 10:00-11:00, 15:00 -16:00, 17:30-19:00, 20:00-21:00 i 22:00-23:00.

Zaplanowano dodatkowe, poranne wydanie „Aktualności” o 7:30. Flesz „Aktualności” będzie się ukazywał jak do tej pory od poniedziałku do piątku o 17:30 a pełne wydania codziennie o 18:30 i 22:00. Zmienią się godziny codziennych emisji prognozy pogody - 20:00 i 22:25 oraz serwisów sportowych - 20:05 i 22:15.

Z nowości stacja szczególnie poleca „Poranek z TVP Katowice” o 7:40 - a w nim zapowiedzi najciekawszych tematów dnia, omówienie dziennego programu telewizyjnego, zaproszenia na imprezy kulturalne z biletami dla widzów. „Poranki” będą realizowane w telewizyjnym studiu, ale planowane są też wydania wyjazdowe z małych i dużych miejscowości regionu.

Raz w tygodniu TVP Katowice przypomni widzom czym żył region w „Tygodniowym przeglądzie wydarzeń”.

Stacja wznawia projekt „Mówię i godom”, w ramach którego gimnazjaliści będą spotykać się ze znanymi ludźmi, którzy pięknie mówią po polsku ale i godać poradzą. Relacje ze spotkań już we wrześniu br. na antenie TVP Katowice.

We wrześniu br. TVP Katowice pokaże też finał konkursu „Miss Polka 2013”, w którym widzowie w głosowaniu smsowym wybiorą najpiękniejszą wśród dziewczyn wytypowanych przez kluby piłkarskie z całej Polski. Gala finałowa odbędzie się 7 września br. o godzinie 19:30 w Sosnowcu, TVP Katowice będzie ją transmitować. 10 września br. TVP Katowice będzie przekazywać relacje na żywo z największych w Europie Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego.

14 września br. TVP Katowice wspólnie z Miastem Katowice organizuje akcję „Zaczytane Katowice”: podobnie jak w ubiegłym roku znani aktorzy i pisarze będą czytać na głos książki w popularnych klubach i kawiarniach. Relacja z tego wydarzenia w cyklicznym programie literackim „Śląskie czyta” 22 września br. o godzinie 18:00. 27 września br. katowicki ośrodek będzie ważnym punktem na mapie Metropolitalnej Nocy Teatrów - od 19.00 zaprasza na spektakl Teatru Ludowego z Krakowa i koncert francuskiego barda Romain Lateltin’a.

Po wakacyjnej przerwie stacja wznawia też projekt „Teatr Śląski w Twoim domu” - do końca roku zarejestruje i wyemitujemy kolejnych 5 spektakli teatralnych. Będzie też uczestniczyć w autorskim projekcie TVP - „Internetowy teatr dla szkół”. Jedna z tegorocznych premier zostanie przygotowana przez katowicki ośrodek.

W ramówce pozostają znane i lubiane programy, takie jak „Rączka gotuje” (więcej tutaj), „Magazyn reporterów”, „Forum regionu”, „Pociąg kulturalny”, kroniki miejskie, programy rolnicze i ekologiczne. Licznych wielbicieli „Koncertu życzeń” i „Gwarowego Koncertu Życzeń” ucieszy wiadomość, że od 1 września br. programy te emitowane będą w niedziele o godzinie 15:00 i będą trwać całą godzinę - będzie więcej życzeń i więcej ulubionych piosenek.

TVP Katowice będzie też produkować cykliczne programy dla TVP Regionalnej: w środy o 16:30 na wspólnej, ogólnopolskiej antenie będzie można oglądać program rolniczy „Lider” autorstwa Moniki Matl a w czwartki o 16:30 magazyn gospodarczy „Relacje” Grzegorza Barańskiego. TVP Regionalna wyemituje też najlepsze archiwalne programy katowickiego ośrodka, m.in. cykl Marianny Dufek-Durczok „Zgłębić tajemnice raka” i „Podwodną Polskę” Ewy Stępniewicz.

Od września br. TVP Katowice będzie miała nowe logo z białym napisem na zielonym tle. Nowe programy regionalne będą dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) i aplikacji na urządzenia mobilne TVP Stream.

- Szukajcie TVP Regionalnej na MUX 3 i u dobrych operatorów kablowych - zachęca TVP Katowice.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...