reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Wrocław zmienia się dla widzów

dodano: 2013-08-31 03:16 | aktualizacja: 2013-09-01 19:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Wrocław

TVP Wrocław TVP Regionalna 2013 To będzie prawdziwa rewolucja. Telewizja Polska uruchamia dwa nowe kanały. 1 września 2013 roku TVP Info stanie się odrębnym kanałem informacyjnym (więcej tutaj), a 16 ośrodków regionalnych stworzy TVP Regionalną (więcej tutaj). - Dzięki temu będziemy jeszcze bliżej naszych widzów, bo to dla nich się zmieniamy - informuje TVP Wrocław.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa Telewizja Wrocław to aż 18 godzin programu dziennie. Na widzów czekać będą sprawdzone tytuły, które po wakacyjnej przerwie wracają w premierowych odsłonach.

Pojawią się także zupełnie nowe propozycje tworzone wspólnie z pozostałymi ośrodkami regionalnymi Telewizji Polskiej. Jak zawsze nie zabraknie najświeższych informacji z regionu, przygotowanych przez dziennikarzy „Faktów”.

Co stacja przygotowała dla widzów?

Telewizja Wrocław to niezmiennie najświeższe informacje z regionu. Na główne wydanie programu informacyjnego „Fakty” zaprasza codziennie o godzinie 18:30. „Fakty Flesz” od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00, a tuż po nich „Rozmowa Faktów” - ważne tematy i ciekawi goście. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia od poniedziałku do niedzieli w wieczornym wydaniu „Faktów” o nowej porze - punktualnie o 22:00. Informacje z dolnośląskich aren sportowych w weekend po wieczornych „Faktach”.

W poniedziałki o godzinie 15:30 przypomni cieszący się ogromną popularnością cykl „Rozmówki polsko-czeskie”. W programie Polska oczami Czechów i Czechy oczami Polaków.

Wtorkowe popołudnie na antenie TVP Wrocław program „Zdrowie dziecka” (o 17:30), w którym rodzice i opiekunowie będą mogli rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zdrowia ich pociech. 15 minut później „Pełnosprawni”, czyli historie odważnych ludzi, którzy nie boją się życia. Nie zabraknie oczywiście „Studia Wschód” red. Grażyny Orłowskiej-Sondej (o 18:00). Wtorkowy wieczór będzie należał do sympatyków prof. Jana Miodka, którzy od godziny 20:35 będą poznawali zawiłości naszego ojczystego języka w programie „Słownik polsko@polski”.

W środy stacja poleca premierowe odcinki programu „Praca, biznes, innowacje”, w których Dariusz Litera opowie o rynku pracy (o 17:45). Pół godziny później zaprasza na „Niezwykłą szansę dla zwykłych ludzi”. O godzinie 20:20 Andrzej Jóźwik spróbuje obalić mity dotyczące stolicy Dolnego Śląska. W programie „Wrocław pod lupą” pojawią się tylko rzetelne informacje o mieście.

W czwartki dla miłośników ekologii stacja przygotowała „Ekorodzinkę” oraz program „Prosto z lasu”, w którym mowa będzie o szeroko pojętej idei ochrony środowiska. O 18:00 dwa razy w miesiącu „Reporterzy Faktów przedstawiają” (więcej tutaj). W programie tematy, które widzowie poznali w „Faktach”. Pokazane będą niepublikowane wcześniej zdjęcia i wypowiedzi, sprawy szokujące, bulwersujące, ale też te pozytywne. Program emitowany będzie na antenie na zmianę z popularnym „Kowalskim i Schmidtem”, który od września br. będzie gościć na antenie aż dwa razy w miesiącu. Natomiast wieczorem, o godzinie 20:35, cofniemy się w czasie. W drugim sezonie „Mojego pierwszego dnia” kolejni bohaterowie cyklu opowiedzą o emocjach, które towarzyszyły im w czasie przyjazdu po wojnie na Dolny Śląsk.

W piątkowe popołudnie na antenie TVP Wrocław każdy znajdzie coś dla siebie. O 17:30 magazyn „Zdrowiej”, a w nim najnowsze metody leczenia, programy profilaktyczne i nowatorskie operacje. Zaprasza Katarzyna Sudnik. Dla miłośników czterech kółek o godzinie 17:45 stacja ma telewizyjną „Motosferę”, czyli nowości, ciekawostki i pojazdy nietuzinkowe. Punktualnie o godzinie 18:00 Paweł Gołębski w programie „Wrocław się!” zachęci mieszkańców i turystów do spędzenia wolnego czasu w stolicy Dolnego Śląska. Mowa będzie o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych i atrakcjach. Wieczór będzie należał do autorów „Rewolweru kulturalnego”. Jak sami przyznają, nie są poprawni, choć starają się być grzeczni. Są subiektywni, ale jak najbardziej wiarygodni. Na pewno nie zabraknie ciekawych tematów!

W sobotnie przedpołudnie o 10:00 Maria Bierska i Marek Łyczkowski zapraszają na spotkanie z „Telewizyjnym Klubem Seniora”. 10:30 to czas na urządzanie swoich czterech kątów wraz z autorami programu „Zrób sobie dom” oraz poznawanie regionalnych przysmaków w cyklu „Zrób to ze smakiem”.

W niedzielę od 10:00 obowiązkowe będą programy dla rolników i mieszkańców wsi. Najpierw „Agro-Fakty” - magazyn dla tych, którzy „żyją z ziemi”. 15 minut później program „Teraz wieś”, w którym poruszane będą tematy i problemy dotyczące dolnośląskiej wsi. O 15:30 stacja zaprasza na teleturniej o bezpieczeństwie ruchu drogowego, czyli „Motoklasę”.

W sobotę i niedzielę o godzinie 17:30 na antenie TVP Wrocław magazyn „Nie przegap”. Anna Maciejewska i Aleksandra Rosiak opowiedzą o najważniejszych imprezach i eventach w regionie. Z nimi widzowie nie przegapią żadnego interesującego wydarzenia!

W pozostałych godzinach TVP Wrocław zaprasza na regionalne pasmo tworzone wspólnie z innymi ośrodkami Telewizji Polskiej, czyli TVP Regionalną. A tam programy znane z TVP Info (więcej tutaj), ale w zupełnie nowej odsłonie. Nadawca polecamy również wiele premierowych pozycji przygotowywanych przez dziennikarzy z ośrodków regionalnych, pojawią się m.in. dwie propozycje, które dla widzów z całej Polski przygotowywać będzie Telewizja Wrocław.

W poniedziałki o godzinie 16:30 zupełnie nowy magazyn społeczno-ekonomiczny „Czas na pracę, praca na czasie”. Program składać się będzie z kilku tematycznych bloków, w którym autorzy poruszą tematy związane z rynkiem pracy oraz problemami społecznymi z nim związanymi, a także stosunkami między pracownikami i pracodawcami. Studenci też znajdą coś dla siebie - będzie mowa o stażach, praktykach oraz pracy dla uczących się. Nie zabraknie innowacji w gospodarce i biznesie, a także rozmów z ekspertami. Program poprowadzi Dariusz Litera.

W niedzielę w samo południe stacja zaprasza na „Głos regionów”. Marcin Rosiński, reporter „Faktów” i prowadzący „Rozmowę Faktów”, znany także widzom TVP Info, poprowadzi nowy magazyn publicystyczny nadawany na żywo z różnych regionów Polski. Spotka się on z bohaterami tematów, które poruszają opinię publiczną. Będą rozmowy o sprawach istotnych społecznie. Swoje opinie będą mogli wyrazić zarówno mieszkańcy i uczestnicy wydarzeń, jak również zaproszeni eksperci.

- Do zobaczenia 1 września w zupełnie nowej Telewizji Wrocław - zachęca nadawca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...