reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat na IBC2013: Ultra HD, smart LNB

dodano: 2013-09-03 11:21 | aktualizacja: 2013-09-03 12:02
autor: Anita Dąbek | źródło: Eutelsat / satkurier.pl

eutelsat_logo_good.jpg Operator satelitarny Eutelsat Communications z siedzibą we Francji zaprezentuje najnowsze osiągnięcia w zakresie Ultra HD, nowe rozwiązania dla Connected TV i przedstawi swój „inteligentny konwerter” (smart LNB) w pierwszym demo na żywo podczas IBC2013 w Amsterdamie w dniach 13-17 września 2013 roku (Hala 1 - stoisko D59).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Wraz z premierą pierwszego dedykowanego kanału Ultra HD w styczniu 2013 roku, Eutelsat udowodnił, że jego satelity są gotowe do dostarczania widzom najbardziej realistycznych wrażeń wizualnych. Eutelsat robi teraz następny krok wraz z uruchomieniem kanału Ultra HD z kodowaniem HEVC, które będzie multipleksowane wraz z sygnałem Quad HD na tym samym transponderze satelity EUTELSAT 10A (10°E). Celem jest odbiór na dekoderach Ultra HD z chipsetami HEVC, a następnie przekazanie treści kablem HDMI do telewizora Ultra HD. Przy współpracy z czołowymi nadawcami, ekskluzywne treści Ultra HD będą również wyświetlane na najnowszej generacji wyświetlaczach.

Eutelsat stale rozszerza swoje portfolio rozwiązań Connected TV. Na IBC2013 przedstawi najnowsze funkcje platform IPTV, dostosowane dla nadawców i operatorów sieci, które wychodzą poza liniową telewizję i poza jeden ekran. Eutelsat pokaże również rozwiązania telewizji hybrydowej.

Na stoisku Eutelsat przeprowadzona zostanie demonstracja „smart LNB”, który otwiera drzwi dla nadawców na zarządzanie własnym środowiskiem telewizji liniowej i usług Connected TV bezpośrednio przez satelitę. „Smart LNB” to nowa generacja konwertera z wbudowanym nadajnikiem, dla świadczenia usług takich jak HbbTV, pay-per-view (PPV), social networking, uczestnictwo na żywo w show, osobiste zarządzanie subskrypcją i pomiar oglądalności.

14 września o godz. 11:00 na stoisku Eutelsat rozpocznie się debata na temat Ultra HD, w partnerstwie z TVB Europe.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...