reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Panasonic przedstawia „wszechświat 4K” na IFA 2013

dodano: 2013-09-04 16:37 | aktualizacja: 2013-09-04 16:40
autor: Anita Dąbek | źródło: Panasonic

Panasonic Firma Panasonic dowodzi na targach IFA 2013 swojego zaangażowania w nieustającą innowacyjność w branży telewizyjnej. Świadczy o tym jej rozległy „wszechświat 4K” obejmujący telewizory i inne urządzenia, a także dostęp do różnorodnej zawartości przystosowanej do tego standardu. Przedstawione na targach innowacje techniczne firmy Panasonic zapewniają użytkownikom indywidualnym oraz firmom dostęp do wyjątkowo szczegółowej zawartości 4K na ekranach różnych urządzeń.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Panasonic zaprezentowała swoją najnowszą innowację z segmentu telewizyjnego — Smart VIERA TX-65WT600. Jest to pierwszy na świecie telewizor Ultra HD z wejściem o rozdzielczości 4K 50/60p opracowanym na podstawie specyfikacji HDMI 2.0 i DisplayPort™1.2a. Zgodność z tymi standardami zapewnia długi czas zgodności tego modelu, który będzie działać z przyszłymi odtwarzaczami, dekoderami i konsolami do gier obsługującymi rozdzielczość 4K. Miłośnicy gier PC mogą łatwo podłączyć swoje komputery do telewizora WT600 za pośrednictwem gniazda DisplayPort obsługującego szybkość klatek 60p i wyświetlać na jego ekranie najnowsze gry z niebywałą szczegółowością i wyjątkową wyrazistością ruchu.

Panasonic prezentuje także prototyp 55-calowego panelu OLED 4K wytworzony metodą nadruku „RGB all-printing”.

Panasonic zamierza także ujawnić więcej szczegółów na temat przygotowywanego 20-calowego tabletu 4K, którego prototyp zaprezentowano w styczniu 2013 r.

Najlepszą jakość obrazu filmów z kolekcji domowej zapewnią nagrywarki Blu-ray (DMR-BST835/BST735/730, DMR-BCT835/BCT735/730) i odtwarzacz Blu-ray firmy Panasonic (DMP-BDT330). Te urządzenia z tegorocznej oferty mają wbudowaną funkcję zwiększania rozdzielczości do poziomu 4K (Ultra HD), która dodatkowo wygładza obraz.

Zwiedzający stoisko firmy Panasonic na IFA mogą przyjrzeć się prototypowi kamery wideo 4K. Ta kompaktowa kamera jest wyposażona w jedno wyjście HDMI i może nagrywać obraz wideo o rozdzielczości 4K.

Smart VIERA WT600

Panasonic VIERA WT600 to pierwszy na świecie telewizor Ultra HD z wejściem 4K 50/60 Hz opartym na specyfikacji HDMI 2.0 i DisplayPort 1.2a. WT600 odtwarza obraz 4K z szybkością do 60 klatek na sekundę i stanowi najlepszą propozycję dla amatorów rozrywki domowej na nowym poziomie, a także profesjonalistów — na przykład z małych studiów telewizyjnych — którym zależy na jak najlepszej jakości obrazu.

Telewizor WT600 oferuje dostęp do różnorodnej zawartości 4K podkreślającej zalety jego innowacyjnych funkcji. Użytkownicy mogą cieszyć wzrok nie tylko nagraniami wideo, ale też przełomowymi grami, treściami internetowymi i własnymi zdjęciami w niezrównanej jakości 4K.

Model WT600 zapewnia najlepsze wrażenia miłośnikom kina domowego, co potwierdza certyfikat THX 4K™ gwarantujący zgodność reprodukcji kolorów, odcieni i rozdzielczości z zamierzeniami hollywoodzkich reżyserów.

Nowy procesor 4K Hexa-Processing Engine maksymalizuje jakość obrazu o rozdzielczości niższej niż 4K. Układ tego procesora generuje wyższą rozdzielczość przez interpolację brakujących elementów obrazu oraz odtworzenie nieistniejących danych. W efekcie powstaje obraz o jakości zbliżonej do obrazów ze źródeł 4K.

WT600 jest pierwszym w branży telewizorem z wbudowanym dekoderem H.264 (MPEG4) 4K. Umożliwia on odtwarzanie nie tylko plików wideo o rozdzielczości 4K z pamięci USB czy karty SD, ale — co jeszcze ważniejsze — zawartości 4K bezpośrednio z Internetu. Miłośnicy fotografii mogą wyświetlać zdjęcia z karty SD przy użyciu funkcji 4K Photo Viewer SD lub bezprzewodowo przesyłać zdjęcia ze smartfonu lub tabletu w rozdzielczości Ultra HD przy użyciu funkcji 4K Swipe & Share.

Tablet 4K

W styczniu 2013 r. firma Panasonic zaprezentowała prototyp 20-calowego tabletu 4K. Gotowy produkt trafi wkrótce do sprzedaży na rynku europejskim. Prototyp zawierał 20-calowy panel IPS Alpha LCD o rozdzielczości ponad czterokrotnie większej od Full HD, a także precyzyjne pióro cyfrowe. Współczynnik proporcji obrazu 15:10 umożliwia wyświetlanie formatu A3 w niemal pełnej wielkości, dzięki czemu nowy tablet idealnie nadaje się do wyświetlania materiałów takich jak gazety i czasopisma, a także obrazów o takim samym współczynniku proporcji. Dodatkowo pióro cyfrowe o rozdzielczości równie dużej jak panel umożliwia naturalne pisanie odręczne na ekranie tabletu.

Więcej informacji na temat tabletu 4K firma Panasonic udostępni na targach IFA 2013.

Dalsza ewolucja wszechświata 4K

Yoshiyuki Miyabe, dyrektor zarządzający Panasonic Corporation i prezes AVC Networks Company, powiedział: - Bardzo cieszą nas możliwości, jakie standard 4K oferuje konsumentom oraz firmom z wielu różnych branż. Naszym zdaniem największą zaletą 4K jest ilość informacji, jaką można wyświetlić na ekranie dzięki tak wysokiej rozdzielczości. W przypadku rozrywki domowej umożliwia to na przykład jednoczesne wyświetlanie obrazu z kilku źródeł z jakością Ultra HD na jednym ekranie. Pozwala to odejść od tradycyjnej koncepcji telewizora do nowego gatunku „ekranów inteligentnych”, dzięki którym można zapoznać się z dużą ilością informacji na pierwszy rzut oka.

- Format ten może znaleźć zastosowanie w takich branżach jak wideomonitoring. Kamery 4K mogą rejestrować obraz pod bardzo szerokim kątem, umożliwiając jednocześnie powiększanie go z zachowaniem wysokiej szczegółowości, co ułatwi rozpoznawanie zagrożeń. Użytkownicy z sektora służby zdrowia mogą z kolei wyświetlać zdjęcia diagnostyczne o wysokiej rozdzielczości wraz z dokumentacją medyczną na jednym ekranie. Jesteśmy przekonani o społecznych korzyściach ze standardu 4K i dumni z pozycji lidera w tym procesie - dodał.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...