reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwszy mecz Premier League w UHDTV

dodano: 2013-09-05 12:20 | aktualizacja: 2013-09-05 20:24
autor: SatExpert | źródło: sat-charts.eu/Sky/satkurier.pl

Sky Digital Logo Brytyjska platforma Sky po raz pierwszy pokazała transmisję UHDTV (Ultra HD) z meczu Premier League na żywo. Historycznym spotkaniem okazał się mecz pomiędzy West Ham United a Stoke City (w dniu 31 sierpnia), który zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Transmisja UHDTV była możliwa dzięki współpracy firm Sony oraz Telegenic. Podczas transmisji korzystano z najnowszych kamer Sony F55 Ultra HD 4K. Sygnał był uplinkowany na satelitę ASTRA 2A (28,2°E).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pokaz możliwości nowej technologii obejrzeli wybrani pracownicy BSkyB w głównej siedzibie nadawcy w Londynie. Obraz wyświetlono na wielkim telewizorze Sony Ultra HD 4K o przekątnej 84".

Barney Francis, dyrektor zarządzający Sky Sports, powiedział:

- Zobaczyliśmy podczas tego testu tyle, by wiedzieć, że sport na żywo w UHD ma prawdziwy potencjał. Transmisja wykazała również zdolność naszej platformy satelitarnej, która jest idealnym miejscem do dalszego wspierania wideo o wysokiej przepustowości. Musimy się jeszcze wiele nauczyć, w szczególności, jak zrobić pełny użytek z UHD z perspektywy produkcji treści na żywo.
 
Podczas gdy będziemy kontynuować badania i rozwój, będziemy również bacznie obserwować, jak rozwija się szerszy rynek UHD, szczególnie w odniesieniu do tego, jak szybko telewizory UHD zaczną pojawiać się w brytyjskich domach. A kiedy telewizory UHD w przystępnych cenach będą dostępne, w ciągu najbliższych kilku lat, nasze wczesne zainteresowanie tematem pozwoli nam być na pozycji lidera.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

749 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...