reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat i Samsung z Ultra HD na IFA w Berlinie

dodano: 2013-09-05 13:50 | aktualizacja: 2013-09-05 14:15
autor: Anita Dąbek | źródło: Eutelsat

eutelsat_logo_good.jpg Eutelsat Communications i Samsung Electronics łączą swoje branżowe doświadczenia na wystawie IFA w Berlinie, gdzie przeprowadzą pierwszy na świecie pokaz transmisji satelitarnej Ultra HD na telewizorze Samsung UHD. Obie firmy będą wyświetlać obraz Ultra HD DVB-S2 nadawany przez satelitę i odbierany bezpośrednio na dostępnym na rynku telewizorze UHD. Prezentacja zostanie przeprowadzona podczas targów IFA 2013 na stoisku firmy Samsung w hali nr 20, a także na wspólnym stoisku ANGA/DVB w hali 11 (6-11 września).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Transmisje Ultra HD będą dostarczane za pośrednictwem satelity Eutelsat 10A (10°E), który udostępnia pierwszy w Europie dedykowany kanał Ultra HD.

Michael Zoeller, starszy dyrektor sprzedaży i marketingu w Europie w firmie Samsung, powiedział: - UHD jest przyszłością telewizji, a technologia jest teraz opłacalna, jeśli chodzi o przystępność produktów i moc obliczeniową. Z tym pierwszym na świecie kanałem UHD nadawanym do konsumenta przez satelitę, Samsung po raz kolejny wzmacnia swoją pozycję lidera technologicznego w zakresie wyświetlaczy UHD. Standardy transmisji UHD mają być zatwierdzone szybko, a nasze produkty są przyszłościowe dzięki Evolution Kit, który wspiera bieżące i przyszłe standardy transmisji.

Markus Fritz, dyrektor ds. rozwoju i marketingu handlowego w firmie Eutelsat, dodał: - Ta prezentacja podkreśla pełną kompatybilność naszych satelitów z najbardziej zaawansowanymi usługami nadawczymi. Po przeprowadzeniu pierwszych pokazów Ultra HD w styczniu, jesteśmy zachwyceni z przeniesienia najbardziej ekscytującego rozwoju w TV na nowy poziom z Samsungiem. Jako podstawowa infrastruktura nadawcza dla bezpośredniej dostawy treści Ultra HD do telewizorów konsumenckich, jesteśmy dumni z pokazania po raz kolejny wiodącej roli Eutelsatu w prowadzeniu innowacyjnych technologii transmisji telewizyjnych dla branży nadawczej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...