reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rumuńskie parki solarne już w listopadzie

dodano: 2013-09-05 14:47 | aktualizacja: 2013-09-05 17:38
autor: Justyna Sulisz | źródło: juwi.com.pl

Rumunia Międzynarodowa firma juwi rozpoczęła pracę nad realizacją dwóch parków solarnych o łącznej mocy nieco ponad 12 MWp w Rumunii. Deweloper podpisał umowę na wykonanie tych projektów z chińskim inwestorem HiSun PV oraz jego partnerem biznesowym Abacus Renewables. Oba parki mają być gotowe już w listopadzie 2013 roku.  Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Instalacje fotowoltaiczne, które mają mieć łączną pojemność 12.890 MWp, znajdować się będą w miastach Satu Mare oraz Butimanu w Rumunii. Park w Satu Mare ma mieć dokładnie 5,88 MWp, a ten znajdujący się w Butimanu 7,015 MWp. Parki zaopatrzone będą w 53.700 modułów z GD Solar i Hisun. Firma juwi oczekuje zakończenia realizacji parków słonecznych już w listopadzie 2013 roku, tym samym umożliwić już niedługo zasilenie sieci RO Transelectrica, które ma wynosić 16 milionów kWh rocznie. Oznacza to, że firma Transelectrica RO będzie mogła dostarczyć nawet 4.700 rumuńskim gospodarstwom domowym energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Rynek solarny w Rumunii pełen jest niepewności. Jednak Nikola Gazdov, Dyrektor juwi w Bługarii widzi w tym wydarzeniu cień szansy. Gazdov powiedział:

- Rumuński rynek fotowoltaiczny jest trudny, ale jednocześnie bardzo obiecujący. Zmiany w obecnym systemie wspierania energii odnawialnych powoduje niepewność, ale może również służyć do zapobiegania polityce "wzrostu i nagłego spadku", czego byliśmy świadkami gdzie indziej.

Obydwa parki są budowane przez włoskiego juwi oraz juwi Energie Rinnovabili Srl we współpracy z bułgarskim juwi Solar GmbH. Juwi została wybrana na dewelopera przez Abacus Renewables i inwestorów  z HiSunPV w lipcu.

Marco Margheri, Dyrektor Zarządzający włoskią filią juwi stwierdził:
- To ekscytujące, zarządzać kilkoma projaktami na nowym rynku, jakim jest Rumunia. Dlatego jesteśmy dumni, że HiSun PV wybrał nas do budowania swoich parków solarnych.

 

 Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...