reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

LG: Przyspieszenie premiery OLED TV i UHDTV

dodano: 2013-09-09 22:20 | aktualizacja: 2013-09-10 00:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: LG

lg OLED Na targach IFA 2013, firma LG Electronics ujawniła swoje plany związane z rynkiem telewizorów nowej generacji. Jeszcze w tym roku telewizory OLED od LG zadebiutują na wybranych rynkach w Azji, Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w krajach WNP. Firma rozpocznie również sprzedaż nowych 55- oraz 65-calowych telewizorów ULTRA HD na 50 rynkach. Są to pierwsze urządzenia UHD wyposażone w dekodery HEVC, co oznacza, że mogą odtwarzać treści 4K bezpośrednio z pamięci USB lub innych nośników.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- W przyszłym roku spodziewamy się wzrostu popytu na telewizory OLED oraz ULTRA HD, co jeszcze bardziej zaostrzy konkurencję pomiędzy producentami telewizorów nowej generacji - powiedział Havis Kwon, Prezes i Dyrektor Generalny działu Home Entertainment firmy LG Electronics.

- Firma LG zamierza wykorzystać swoją silną pozycję w segmencie TV i jeszcze szybciej wprowadzić telewizory OLED do sprzedaży na kluczowych rynkach, a także zaoferować konsumentom poszerzoną linię telewizorów ULTRA HD oraz bogaty i zróżnicowany wybór funkcji Smart TV.

Kolejne debiuty telewizorów OLED źródłem przewagi rynkowej
Prezentując na targach IFA największy na świecie telewizor OLED ULTRA HD, firma LG rozpoczęła nową epokę. Olbrzymia przekątna 77 cali oraz zakrzywiony kształt matrycy, przypominający ekran w kinie IMAX, sprawiają, że wyświetlany obraz znacznie lepiej wypełnia pole widzenia niż w przypadku telewizorów z płaskim ekranem, gwarantując tym samym niesamowite wrażenia. Telewizor OLED z zakrzywionym ekranem jest wyposażony w wyjątkową matrycę WRGB OLED o rozdzielczości ULTRA HD, czterokrotnie większej od FULL HD. Zaawansowany technologicznie telewizor OLED ULTRA HD zostanie wprowadzony do sprzedaży w 2014 roku. Już niebawem firma poszerzy linię OLED także o 55-calowy telewizor OLED z zakrzywionym ekranem oraz o model GALLERY OLED TV, przystosowany do powieszenia na ścianie. LG prowadzi również intensywne prace nad telewizorami OLED o rozdzielczości ULTRA HD i przekątnej ponad 70 cali.Innowacyjne telewizory OLED firmy LG są już dostępne w Korei Południowej, USA oraz w Europie, a jeszcze w tym roku firma LG rozpocznie ich sprzedaż w Azji, Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w krajach WNP. Aby przyspieszyć rozwój rynku telewizorów OLED, firma LG postanowiła, że jej przełomowe urządzenia będą sprzedawane nie tylko w luksusowych sklepach detalicznych, lecz również w dużych, ogólnokrajowych sieciach marketów oferujących elektronikę użytkową.

Przyspieszenie rozwoju rynku telewizorów ULTRA HD
Przed końcem 2014 roku LG planuje w ponad 50 krajach rozpoczęcie sprzedaży nowych telewizorów ULTRA HD klasy premium, a także modeli 55- i 65-calowych w przystępniejszych cenach. Wprowadzenie bogatej oferty telewizorów ULTRA HD pozwoli firmie LG zapewnić konsumentom jeszcze szerszy wybór modeli oraz ożywić ogólnoświatowy rynek telewizorów nowej generacji. Ponadto, LG planuje zintensyfikować współpracę z nadawcami w celu zapewnienia większej dostępności treści ULTRA HD oraz współdziała z dostawcami treści, aby poszerzyć dostęp do rozrywki ULTRA HD na najwyższym poziomie.

Telewizory ULTRA HD firmy LG, jako pierwsze na świecie, wyposażono w dekodery HEVC (High Efficiency Video Coding). Dzięki temu umożliwiają oglądanie treści ULTRA HD bezpośrednio z pamięci USB lub innych nośników, bez potrzeby stosowania zewnętrznych urządzeń dekodujących, jak np. tuner cyfrowy.Dzięki wysoce konkurencyjnym rozwiązaniom, takim jak panel IPS, czy technologia CINEMA 3D, LG planuje stać się motorem napędowym rynku telewizorów ULTRA HD. Chcąc dodatkowo wzbogacić obraz UHD o wspaniały dźwięk, firma zwiększa również nakłady na prace badawczo-rozwojowe nad technologiami audio oraz pozyskuje najlepsze nowe rozwiązania dźwiękowe, współpracując z czołowymi firmami z tej branży.

Udoskonalone funkcje Smart TV
Silniejsze zaangażowanie w inicjatywę Smart TV Alliance oraz zwiększenie kompatybilności urządzeń LG z aplikacjami internetowymi to kolejne kroki, które pozwolą firmie zwiększyć swój udział w rynku inteligentnych telewizorów. W tym celu firma prowadzi strategiczną współpracę z dostawcami treści oraz nadawcami, w tym głównymi graczami na rynku europejskim, takimi jak RAI, czy BskyB. LG planuje poszerzyć też ofertę gier dla telewizorów Smart TV wprowadzając popularne tytuły znanych firm, takich jak Activision i Disney, a także usługi dla graczy oparte na chmurze.Intuicyjna platforma Smart TV od LG została przygotowana w oparciu o strategię S2R2, koncentrującą się na czterech kluczowych funkcjach, dostępnych w telewizorach LG: wyszukiwaniu, udostępnianiu, rekomendowaniu i nagrywaniu.  Oferuje one zestaw funkcji wyróżniających się niezwykle łatwą obsługą oraz wszechstronną łączność.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...