reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Sport HD pod koniec roku?

dodano: 2013-09-11 10:29 | aktualizacja: 2013-09-11 10:44
autor: Anita Dąbek | źródło: sat-charts.eu / TVP

TVP Sport Na stronie internetowej zamówień publicznych TVP pojawiło się ogłoszenie na dostawę urządzeń niezbędnych do modernizacji serwera emisyjnego do technologii HD, dla zespołu emisyjnego TVP Sport. Czy oznacza to, że już za kilka miesięcy portfolio kanałów TVP w wysokiej rozdzielczości powiększy się o kolejny kanał? Aktualnie Telewizja Polska nadaje trzy kanały w wysokiej rozdzielczości: TVP1 HD, TVP2 HD oraz TVP HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Sport jest dostępny w ofertach platform satelitarnych na satelicie Eutelsat HOT BIRD (13°E) oraz sieci kablowych. Szyfrowany przekaz programu jest obecny także na transponderze TVP na satelicie ASTRA 1KR (19,2°E).

W czerwcu 2013 roku TVP zakupiła nowe odbiorniki umożliwiające dekodowanie wideo HD nadawanego w H.264 AVC z próbkowaniem 4:2:2. Zgodnie z zaleceniami EBU, większość przekazów w HD jest realizowana już wyłącznie w H.264 4:2:2 (tyczy się to m.in. przekazów z meczów Ligi Mistrzów, do której częściowo prawa ma właśnie Telewizja Polska).

Oferty w nowym przetargu - na dostawę urządzeń niezbędnych do modernizacji serwera emisyjnego do technologii HD - są przyjmowane do 17 października 2013 roku. Można zatem przypuszczać, że TVP Sport HD pojawi się najwcześniej pod koniec 2013 roku.

W specyfikacji zamówienia można przeczytać, że oferowany sygnał wyjściowy TVP Sport HD będzie dostępny w 1080i/25. Nowy system emisyjny musi zapewniać obsługę zdarzeń równoległych, mieć architekturę rozproszoną oraz modułową budowę. Zmodernizowane stanowisko do wgrywania materiałów na serwer powinno współpracować z aktualnie używanymi systemami rejestracji wideo Betacam Digital i HDCAM oraz obsługiwać pliki MXF z zewnętrznych serwerów TVP. Dodatkowo, w torze emisyjnym musi być możliwość niezależnego manualnego sterowania generatorami logotypów HD i SD.

Przejście TVP Sport na nadawanie HD jest tylko kwestią czasu. Obecnie dla niektórych transmisji sportowych na tej antenie prowadzony jest downscaling. Coraz więcej dystrybutorów treści sportowych oferuje wyłącznie sygnał HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...