reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Sport HD pod koniec roku?

dodano: 2013-09-11 10:29 | aktualizacja: 2013-09-11 10:44
autor: Anita Dąbek | źródło: sat-charts.eu / TVP

TVP Sport Na stronie internetowej zamówień publicznych TVP pojawiło się ogłoszenie na dostawę urządzeń niezbędnych do modernizacji serwera emisyjnego do technologii HD, dla zespołu emisyjnego TVP Sport. Czy oznacza to, że już za kilka miesięcy portfolio kanałów TVP w wysokiej rozdzielczości powiększy się o kolejny kanał? Aktualnie Telewizja Polska nadaje trzy kanały w wysokiej rozdzielczości: TVP1 HD, TVP2 HD oraz TVP HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Sport jest dostępny w ofertach platform satelitarnych na satelicie Eutelsat HOT BIRD (13°E) oraz sieci kablowych. Szyfrowany przekaz programu jest obecny także na transponderze TVP na satelicie ASTRA 1KR (19,2°E).

W czerwcu 2013 roku TVP zakupiła nowe odbiorniki umożliwiające dekodowanie wideo HD nadawanego w H.264 AVC z próbkowaniem 4:2:2. Zgodnie z zaleceniami EBU, większość przekazów w HD jest realizowana już wyłącznie w H.264 4:2:2 (tyczy się to m.in. przekazów z meczów Ligi Mistrzów, do której częściowo prawa ma właśnie Telewizja Polska).

Oferty w nowym przetargu - na dostawę urządzeń niezbędnych do modernizacji serwera emisyjnego do technologii HD - są przyjmowane do 17 października 2013 roku. Można zatem przypuszczać, że TVP Sport HD pojawi się najwcześniej pod koniec 2013 roku.

W specyfikacji zamówienia można przeczytać, że oferowany sygnał wyjściowy TVP Sport HD będzie dostępny w 1080i/25. Nowy system emisyjny musi zapewniać obsługę zdarzeń równoległych, mieć architekturę rozproszoną oraz modułową budowę. Zmodernizowane stanowisko do wgrywania materiałów na serwer powinno współpracować z aktualnie używanymi systemami rejestracji wideo Betacam Digital i HDCAM oraz obsługiwać pliki MXF z zewnętrznych serwerów TVP. Dodatkowo, w torze emisyjnym musi być możliwość niezależnego manualnego sterowania generatorami logotypów HD i SD.

Przejście TVP Sport na nadawanie HD jest tylko kwestią czasu. Obecnie dla niektórych transmisji sportowych na tej antenie prowadzony jest downscaling. Coraz więcej dystrybutorów treści sportowych oferuje wyłącznie sygnał HD.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...

Konwerter Single Fuba DEK 117 LTE

Markowy pojedynczy konwerter Fuba DEK 117 o wsp. szumów 0,1dB...

65 zł Więcej...
reklama