reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ADB Graphyne - zupełnie nowy interfejs użytkownika

dodano: 2013-09-13 13:11 | aktualizacja: 2013-09-13 13:17
autor: Anita Dąbek | źródło: ADB

ADB Podczas pierwszego dnia branżowych targów IBC w Amsterdamie, Advanced Digital Broadcast (ADB) ogłosił premierę nowego interfejsu graficznego Graphyne. Graphyne to najnowocześniejszy interfejs użytkownika i nadzwyczajne doświadczenia telewizyjne. Oryginalna grafika, innowacyjność i elegancki design, prostota i intuicyjność obsługi, łatwość i szybkość dostępu do treści multimedialnych czy różnych aplikacji to wszystko czyni Graphyne nietuzinkowym rozwiązaniem.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Graphyne to bardzo szybki dostęp do najbardziej pożądanych przez telewidzów funkcjonalności, tj. telewizji, muzyki, zdjęć, filmów, serwisów OTT, aplikacji, treści na życzenie a nawet mediów społecznościowych. Ta sama grafika, sposób nawigacji i obsługi jest możliwy na wszystkich urządzeniach multimedialnych, m.in. na tabletach czy smartfonach.

Graphyne powstało na bazie ponad ośmioletnich doświadczeń z interfejsem ADB Carbo, cennych opinii środowiska, grup fokusowych i użytkowników z całego świata. W efekcie tego powstał bogaty w różne funkcjonalności, zaawansowany ale zarazem łatwy w użyciu graficzny interfejs użytkownika.

- Nasze badania wykazały, że użytkownicy cenią sobie prostotę oraz kochają konsekwencję i spójność. Przez lata branża zmagała się problemem zaprojektowania takiego menu, które pozwoli na swobodne używanie wszystkich rodzajów treści (od tradycyjnej telewizji począwszy a na serwisach OTT skończywszy) na różnych urządzeniach ale zawsze z tą samą grafiką. Z Graphyne nareszcie jest to możliwe - powiedział Paul Bristow, wiceprezes ds. strategii i technologii w ADB.- Interfejsy smartfonów i tabletów bardzo zmieniły oczekiwania i przyzwyczajenia użytkowników, którzy nie chcą tkwić w grafice lat 90., wciąż powszechnie obowiązującej na ekranach telewizorów. Dynamiczny interfejs Graphyne przyczynia się do większego zaangażowania użytkowników, budowania z nimi bliższych relacji i zaspokajania w niekonwencjonalny sposób potrzeby telewizyjnej rozrywki, na wielu wielu ekranach i w różnych miejscach - powiedział Peter Balchin, prezes ADB. - Konsekwencja to słowo klucz. Graphyne jest pierwszym tak spójnym interfejsem, który na równi traktuje wszystkie typy urządzeń multimedialnych - dodał.

Pierwsza wersja Graphyne obsługuje tylko dekodery ADB oraz urządzenia iOS i Android.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...