reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Jakich nowości chcą abonenci nc+?

dodano: 2013-09-29 15:05 | aktualizacja: 2013-09-29 18:55
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl, Inf. własna

nc+ logo wyciek Na forum.satkurier.pl od paru miesięcy użytkownicy zgłaszają swoje sugestie co do nowości programowych nc+. Minęło wystarczająco dużo czasu, aby z tych wypowiedzi wyciągnąć wnioski. Może nie jest to badanie na grupie reprezentatywnej, ale pokazuje pewne tendencje. Tym bardziej, że zbliża się bożonarodzeniowy szczyt sprzedaży platform cyfrowych. Październik, listopad i grudzień to też miesiące, w których platformy najchętniej rozszerzają ofertę. Jakich kanałów chcą najbardziej abonenci nc+? Odpowiedzi są zaskakujące.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aż 19 wskazań dotyczy ewentualnego dołączenia TV Republika. Choć najwięcej użytkowników forum chce tego kanału, to jednocześnie wielu jest bardzo negatywnie nastawionych do tego pomysłu. Co ciekawe, prawicowa telewizja informacyjna cieszy się dużo większym zainteresowaniem niż niekodowana na Astrze Trwam (7 wskazań). Użytkownicy, którzy chcą Republiki piszą o alternatywie wobec obecnych na platformie kanałów informacyjnych. Polacy po prostu pokochali newsowe kanały i chcą mieć ich szeroki wachlarz w ofercie. TV Republika na pewno nie dołączy do nc+. Wiele razy dali to zrozumienia szefowie tej stacji. Drogą satelitarną stacja będzie dostępna tylko w Cyfrowym Polsacie.
 
Interesująco wyglądają też sugestie odnośnie kanałów tematycznych. Jeśli chcemy nowości, to oczekujemy jednocześnie, żeby były w wysokiej rozdzielczości. 16 użytkowników chce dołączenia Travel Channel HD, 15 liczy na powrót TCM, ale w HD. Pokazujący klasyki filmowe kanał wypadł lepiej niż Cartoon Network i Boomerang (po 6 wskazań). Kanały Turnera to niejedyne z oferty dawnej CYFRY+, za którymi tęsknimy. 7 wskazań dotyczy powrotu Sportklubu. Użytkownicy stawiają jednak warunek. Chcą lepszej jakości technicznej tego kanału. 4 użytkowników liczy, że platforma postawi na kanały poszczególnych klubów piłkarskich (padają tutaj nazwy Śląsk Wrocław TV, Barca TV, Real Madrid TV). Na Universal Channel HD czeka 6 użytkowników, na Sci-Fi Universal 4, a na 13 Ulicę tylko dwóch. To pokazuje, że wielu abonentów nc+ przyzwyczaiło się do nowej oferty. Powrotu kanałów z grupy CBS chce tylko 2 użytkowników. Wielu klientów oczekuje nowości niedostępnych dotychczas w CYFRZE+. Na przykład kanału E! Entertainment w jakości HD (8 wskazań!). Jest nisza, która odczuwa brak stacji pokazującej rosyjskie filmy i seriale. 5 abonentów postuluje przywrócenie Wojny i pokój lub stworzenie podobnego kanału. 2 osobom doskwiera brak kanału dla wędkarzy i myśliwych.
 
Zaskakująco wyglądają sugestie dotyczące oferty muzycznej nc+. Wielu użytkowników narzeka na treści pokazywane przez rozrywkowe kanały M TV. Jednocześnie aż 10 chciałoby zobaczyć na platformie tematyczne kanały muzyczne tego nadawcy z Wielkiej Brytanii (m.in. MTV Hits, czy MTV Dance). Inni zawiedzeni ofertą muzyczną liczą na francuską paczkę MCM (8 wskazań) czy Mezzo Live HD z muzyką klasyczną (6 wskazań). Muzyka nigdy nie była priorytetem dla platform cyfrowych, ale wygląda na to, że wielu ich abonentów chce, by wreszcie stała się takim priorytetem.  Wygląda na to, że darmowe kanały w stylu Eska TV, Polo TV to za mało. Użytkownicy płatnej telewizji oczekują czegoś więcej niż darmowe treści z naziemnej telewizji cyfrowej. Kanały Viacomu są w nc+ niegwarantowane, więc możliwa jest rekonstrukcja w tym zakresie. Kto wie, być może kiedyś dojdzie do wymiany MTV na MCM.
 
Stosunkowo mało osób chce w nc+ kanałów dostępnych w naziemnej telewizji cyfrowej. W omawianym wątku na forum tylko 2 osoby upomniały się o dodatkowe wersje TVP Regionalnej, 3 osoby o ATM Rozrywka. Najwyraźniej wszyscy zainteresowani mają dostęp do tych stacji przez DVB-T. Oczekujemy na prawdziwe nowości, a nie nowości, które dublują się z naziemną telewizją cyfrową. Dlatego Puls2 i TVP Regionalna to pewnie dopiero przedsmak. Ułatwi życie klientom nc+, ale nie zachęci potencjalnych nowych klientów, żeby podpisać umowę z tą platformą.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

599 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

325 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama