reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT: Nagrody Don Kichot i Arete wręczone

dodano: 2013-09-29 17:56 | aktualizacja: 2013-09-29 18:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

KRRiT 14 września 2013 roku przyznano specjalne nagrody dla twórców najciekawszych debiutów sezonu w słuchowiskach realizowanych przez Teatr Polskiego Radia. Adam Wojtyszko otrzymał nagrodę Don Kichota dla reżysera, Anna Rokita i Michał Kościuk - Arete dla aktorów. Nagrody, których fundatorem jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT), wręczył Sławomir Rogowski, członek KRRiT.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nagrody wręczane na początku sezonu artystycznego podsumowują najciekawsze osiągnięcia sezonu poprzedniego. Teatr Polskiego Radia to miejsce od lat sprzyjające debiutom autorów scenariuszy, aktorów oraz reżyserów.

Adam Wojtyszko został uhonorowany nagrodą Don Kichota za reżyserię słuchowiska „Dwudram” według scenariusza napisanego wspólnie z Anetą Wróbel-Wojtyszko. Na „Dwudram" składają się krótkie sceny obyczajowe. Głównym motywem są relacje między kobietą i mężczyzną, dominacja w związku oraz odwieczna walka płci. Wojtyszko współpracował wcześniej m.in. z Teatrem Powszechnym w Łodzi oraz ze stołecznym Teatrem Polskim oraz Teatrem na Woli.

Nagrodę Arete otrzymali Anna Rokita i Michał Kościuk za role Karli i Helvera w słuchowisku „Noc Helvera” Ingmara Villqista. To opowieść o zaskakującym, pełnym namiętności, ale również intrygującym i zagadkowym, a w rezultacie mrocznym spotkaniu dwojga osób. Anna Rokita i Michał Kościuk związani są z krakowskim teatrem Bagatela.

Wśród dotychczasowych laureatów obu nagród znaleźli się reżyserzy: Janusz Głowacki, Ingmar Villqist i Agnieszka Lipiec-Wróblewska oraz aktorki: Olena Leonenko, Natalia Sikora i Anna Czartoryska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

399 zł Więcej...

TNT Sat: dekoder Sagemcom HD + karta

Dekoder Sagemcom HD wraz z kartą TNT Sat. Zapewnia dostęp...

629 zł Więcej...
reklama