reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Flamandzki VRT na Astrze 1A

dodano: 2003-04-25 10:18 | aktualizacja: 2003-04-25 19:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: SES Astra

VRT Flamandzki kanał telewizyjny VRT podpisał umowę z operatorem satelitarnym SES Astra na stałe wykorzystanie pojemności najstarszego satelity Astra 1A, który obecnie jest na pozycji 5,2E, po opuszczeniu pozycji 19,2E. Miejsce na tanim transponderze Astry 1A pozwoli na klasyczny dosył programu dla VRT.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach kontraktu, SES Astra zapewni spółce VRT 9MHz pojemności na transponderze Astra 1A na 5,2E na potrzeby efektywnej pod względem kosztów transmisji informacji i innych treści nadawanych z różnych punktów w Europie do studiów VRT (klasyczny dosył programu telewizyjnego).

Astra 1A, pierwszy satelita spółki SES, został ulokowany na orbicie nachylonej na 5,2E w 2002 roku po ponad 12-letnim działaniu na pierwszej europejskiej pozycji orbitalnej Astry 19,2E. Znaczny kąt elewacji satelity na orbicie nachylonej zapewnia optymalne pokrycie zarówno w Belgii, jak i całej Europie i jest idealnym rozwiązaniem do celów satelitarnego gromadzenia informacji (SNG) lubklasycznego dosyłu.

Komentując nową umowę, Jan Cuypers, Dyrektor Telewizyjnego Pionu Operacyjnego VRT, powiedział:

"Pojemności na satelicie ASTRA 1A dostępne na zasadach wyłączności dla naszego działu informacyjnego przez 24 godziny, oferują idealne połączenie wysokiej jakości usługi gromadzenia informacji z obniżeniem kosztów. Szukaliśmy właśnie takiego rozwiązania."


VRT to 50 lat transmisji telewizyjnej. Po trudnym okresie w latach 90, walcząc z ostrą konkurencją ze strony sieci komercyjnych, VRT odzyskał swą pozycję oferując mieszankę informacji, rozrywki, programów kulturalnych i publicystycznych. Obecnie VRT ponownie jest liderem na flamandzkim rynku telewizyjnym. Posiada doskonałą renomę dzięki swym wysokiej jakości programom oraz wysokiej oglądalności różnych pozycji programowych.

W 2002 VRT przeprowadziło znaczną reorganizację swoich pionów informacji i wiadomości, przedłużyło czas nadawania programu, wprowadziło innowacje techniczne, nowe programy oraz zmodernizowało studia. Zmiany przyniosły ogromny sukces.

Obecny kontrakt z Astrą pozwala VRT usprawnić gromadzenie informacji i komunikację działu informacyjnego w celu utrzymania i wzmocnienia swojej unikatowej pozycji jako flamandzkiego nadawcy publicznego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...