reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec TV analogowej w Bułgarii

dodano: 2013-09-30 16:55 | aktualizacja: 2013-10-01 14:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews/satkurier.pl

Bułgaria 30 września Bułgaria zakończyła proces przejścia z analogowego przekazu naziemnego na emisję cyfrową. Tego dnia wyłączono ostatnie nadajniki analogowe. Proces cyfryzacji napotkał na pewne trudności, ale regulator tamtejszego rynku telekomunikacyjnego wierzy, że zostaną one rozwiązane już po zakończeniu przekazu analogowego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według agencji informacyjnej Novinite tylko 75.000 z 210.000 uprawnionych do otrzymania dekoderów cyfrowych do tej pory je otrzymało.

Ponadto, choć zasięg emisji cyfrowej powinien wynosić w momencie wyłączenia analogu 95% terytorium Bułgarii, to nadal mówi się, że bez dostępu do sygnału pozostanie pomiędzy 350 tys, a milionem ludzi mieszkających na terenach wiejskich.

Regulator CRC (Communications Regulation Commission) jest świadomy tych trudności, ale podjęto decyzję, że zamiast opóźniać wyłączenie napotkane problemy będą eliminowane już po zakończeniu transmisji analogowej.

Dodatkowo Bułgaria jest nadal uwikłana w spór z Komisją Europejską w związku z kontrowersjami dotyczącymi procesu udzielania licencji na transmisję kanałów w multipleksach.

W Bułgarii nadawane są trzy ogólnokrajowe multipleksy DVB-T (DVB-T/MPEG-4), trzeci jest przeznaczony na kanały telewizji publicznej BNT (BNT 1 jest tam nadawany w wysokiej rozdzielczości i jest to zarazem jedyny kanał HD w bułgarskim DVB-T), drugi na popularne kanały prywatne, a pierwszy chwilowo jest niezagospodarowany (jest tam tylko jeden kanał). Dodatkowo w Sofii i okolicach transmitowany jest jeden multipleks regionalny.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama