reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec TV analogowej w Bułgarii

dodano: 2013-09-30 16:55 | aktualizacja: 2013-10-01 14:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews/satkurier.pl

Bułgaria 30 września Bułgaria zakończyła proces przejścia z analogowego przekazu naziemnego na emisję cyfrową. Tego dnia wyłączono ostatnie nadajniki analogowe. Proces cyfryzacji napotkał na pewne trudności, ale regulator tamtejszego rynku telekomunikacyjnego wierzy, że zostaną one rozwiązane już po zakończeniu przekazu analogowego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według agencji informacyjnej Novinite tylko 75.000 z 210.000 uprawnionych do otrzymania dekoderów cyfrowych do tej pory je otrzymało.

Ponadto, choć zasięg emisji cyfrowej powinien wynosić w momencie wyłączenia analogu 95% terytorium Bułgarii, to nadal mówi się, że bez dostępu do sygnału pozostanie pomiędzy 350 tys, a milionem ludzi mieszkających na terenach wiejskich.

Regulator CRC (Communications Regulation Commission) jest świadomy tych trudności, ale podjęto decyzję, że zamiast opóźniać wyłączenie napotkane problemy będą eliminowane już po zakończeniu transmisji analogowej.

Dodatkowo Bułgaria jest nadal uwikłana w spór z Komisją Europejską w związku z kontrowersjami dotyczącymi procesu udzielania licencji na transmisję kanałów w multipleksach.

W Bułgarii nadawane są trzy ogólnokrajowe multipleksy DVB-T (DVB-T/MPEG-4), trzeci jest przeznaczony na kanały telewizji publicznej BNT (BNT 1 jest tam nadawany w wysokiej rozdzielczości i jest to zarazem jedyny kanał HD w bułgarskim DVB-T), drugi na popularne kanały prywatne, a pierwszy chwilowo jest niezagospodarowany (jest tam tylko jeden kanał). Dodatkowo w Sofii i okolicach transmitowany jest jeden multipleks regionalny.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K SCP990UHD 0,9m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

75 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Konwerter Twin Inverto Black Ultra

Nowy, podwójny konwerter Inverto IDLB-TWNL40-ULTRA-OPP o wsp. szumów 0,2dB z...

89 zł Więcej...
reklama