reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włoski satelita rozbije się w Amazonii

dodano: 2003-04-29 08:28 | aktualizacja: 2003-04-29 10:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: advTV

satelita_sk.1.jpg Brazilian Space Agency (BSA) - brazylijska agencja kosmiczna ujawniła, że włoski satelita BeppoSAX, który został dezaktywowany ubiegłego roku może rozbić się w dżungli amazońskiej w najbliższych dniach. Prawdopodobna pora uderzenia fragmentów satelity, to koniec kwietnia lub początek maja.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Agencja powiedziała, że brazylijskie władze zostały skontaktowane z Italian Space Agency, którą oceniła, że ważący 1400kg satelita BeppoSAX najprawdopodobniej mogłby rozbić się między 29 kwietnia a 4 maja. Jest zbyt wcześnie, by powiedzieć jak dużo szkód może spowodować satelita po uderzeniu w amazońską dżunglę. Prawdopodobnie rozpadnie się na co najmniej 40 fragmentów (według Italian Space Agency).

Brazylijskie i włoskie władze utworzyły grupę, by monitorować trajektorię satelity przez najbliższe dni. Satelita został wyniesiony w 1996 roku, by monitorować promieniowanie w przestrzeni kosmicznej. BeppoSAX należy do państwowej, włsokiej agencji kosmicznej - Italian Space Agency.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...