reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa 6,5 MW farma fotowoltaiczna w Rumunii

dodano: 2013-10-09 15:31 | aktualizacja: 2013-10-10 14:07
autor: Justyna Sulisz | źródło: www.mediafax.ro

Enel-sol-2 Budowa kolejnej farmy fotowoltaicznej w Rumunii o zainstalowanej mocy 6,5 MW została zakończona oraz podłączona do sieci. To już trzeci solarny projekt firmy Enel Green Power na terenie tego kraju. W miejscowości Colibaşi na południu Rumunii swoją działalność rozpoczęła trzecia, kolejna farma fotowoltaiczna należąca do włoskiej grupy Enel Green Power.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Park ten ma generować 8 mln kWh energii elektrycznej rocznie, co wystarczyć ma zaopatrzenie w energię około 7 tys. gospodarstw domowych. Dzięki uzyskaniu czystej energii z tej elektrowni, można będzie uniknąć emisji niemal 4 tysięcy ton CO2 do atmosfery rocznie. Spółka już w lipcu 2013 roku podłączyła do sieci dwa parki położone w okręgu Pahowa o mocy około 19 MW. Tak więc na terenie Rumunii Enel posiada już elektrownie słoneczne o łącznej mocy około 26 MW, oprócz tego spółka ta posiada farmy wiatrowe o łącznej mocy 498 MW.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...