reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa 6,5 MW farma fotowoltaiczna w Rumunii

dodano: 2013-10-09 15:31 | aktualizacja: 2013-10-10 14:07
autor: Justyna Sulisz | źródło: www.mediafax.ro

Enel-sol-2 Budowa kolejnej farmy fotowoltaicznej w Rumunii o zainstalowanej mocy 6,5 MW została zakończona oraz podłączona do sieci. To już trzeci solarny projekt firmy Enel Green Power na terenie tego kraju. W miejscowości Colibaşi na południu Rumunii swoją działalność rozpoczęła trzecia, kolejna farma fotowoltaiczna należąca do włoskiej grupy Enel Green Power.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Park ten ma generować 8 mln kWh energii elektrycznej rocznie, co wystarczyć ma zaopatrzenie w energię około 7 tys. gospodarstw domowych. Dzięki uzyskaniu czystej energii z tej elektrowni, można będzie uniknąć emisji niemal 4 tysięcy ton CO2 do atmosfery rocznie. Spółka już w lipcu 2013 roku podłączyła do sieci dwa parki położone w okręgu Pahowa o mocy około 19 MW. Tak więc na terenie Rumunii Enel posiada już elektrownie słoneczne o łącznej mocy około 26 MW, oprócz tego spółka ta posiada farmy wiatrowe o łącznej mocy 498 MW.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...