reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat: 4 tys. certyfikowanych instalatorów Tooway

dodano: 2013-10-15 15:02 | aktualizacja: 2013-10-15 16:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Tooway Firma Eutelsat Communications poinformowała o ważnym osiągnięciu na froncie walki z wykluczeniem cyfrowym. Grono wyszkolonych, certyfikowanych instalatorów szerokopasmowej usługi satelitarnej Tooway liczy sobie już 4 tys. osób. Osoby te zapewniają dostęp do szerokopasmowego Internetu mieszkańcom regionów o słabym zasięgu lub będących poza zasięgiem infrastruktury naziemnej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki największemu tego typu, bezpłatnemu programowi szkoleniowemu, usługę Tooway może już instalować 4 tys. certyfikowanych instalatorów, w ośmiu językach i dwudziestu krajach w Europie. Program szkoleniowy ujednolicił najlepsze praktyki w zakresie instalacji szerokopasmowej usługi satelitarnej na całym kontynencie europejskim. Do końca 2014 roku w ramach programu zostanie przeszkolonych kolejnych tysiąc instalatorów, co zwiększy zasięg usługi w krajach bałkańskich, Niemczech, krajach skandynawskich, Polsce i Hiszpanii. Informacja ta została podana przez Eutelsat podczas targów All Digital Expo Forum, trwających do 6 października br. we włoskiej Vicenzie.

Poprzez budowanie rozległej sieci profesjonalnych instalatorów firma Eutelsat pomaga zapewnić dostęp do szerokopasmowego Internetu w całej Europie, a jednocześnie tworzy miejsca pracy oraz rozszerza kompetencje instalatorów telewizji satelitarnej.

Program szkoleniowy Tooway Installer Training Programme obejmuje praktyczne szkolenia bezpośrednie, interaktywną aplikację do analizy miejsca montażu, instalacji i ustawienia anteny satelitarnej, jak również dostęp do serwisu WWW dla certyfikowanych instalatorów, w którym znaleźć można praktyczne informacje, narzędzia i usługi zwiększające jakość instalacji.

Usługa Tooway firmy Eutelsat jest adresowana głównie do użytkowników indywidualnych oraz firm, które nie mają dostępu do szerokopasmowego Internetu lub ich łącze zapewnia szybkość nie większą niż 2 Mb/s. Najnowsza wersja usługi Tooway zapewnia maks. szybkość pobierania do 20 Mb/s oraz maks. szybkość wysyłania do 6 Mb/s, co czyni ją najszybszą satelitarną usługą szerokopasmową w Europie. Usługa jest dostępna za pośrednictwem niewielkiej (77 cm) anteny satelitarnej i modemu, a dostarcza ją KA-SAT, najbardziej wydajny europejski satelita.

Program szkoleniowy Eutelsat został wyróżniony przez organizację Global VSAT Forum (GVF), skupiającą podmioty zajmujące się dostarczaniem satelitarnych usług szeroko- i wąskopasmowego dostępu do Internetu użytkownikom na całym świecie.

- Program Tooway Installer Training Programme to dobry przykład dla całej branży, zarówno pod względem koncepcji, jak i realizacji - powiedział David Hartshorn, sekretarz generalny organizacji GVF, która wsparła Eutelsat modułami online opartymi na swoim międzynarodowym programie szkoleniowym. - Program firmy Eutelsat jest nie tylko największym i najbardziej kompleksowym z programów oferowanych przez operatorów satelitarnych, lecz także podkreśla zaangażowanie firmy na rzecz promowania dobrych praktyk w branży i redukowania zakłóceń - dodał.

Eutelsat wsparł jednodniową konferencję European Digital Installer Conference, która odbyła się 5 października br. podczas targów All Digital ExpoForum. W konferencji wzięli udział przedstawiciele branży oraz najważniejszych organizacji krajowych i ogólnoeuropejskich. Dyskutowali na takie tematy jak: europejska polityka wspierania satelit jako sposobu na zapewnienie wszystkim obywatelom Unii Europejskiej (UE) szerokopasmowego dostępu do Internetu, promocja szkoleń dla instalatorów cyfrowych oraz harmonizacja europejskich standardów jakości instalacji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...