reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Olkusz bez TVP Kraków? Mają być zmiany

dodano: 2013-10-23 10:12 | aktualizacja: 2013-10-23 11:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: pulsolkusza.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Wraz z uruchomieniem kanału TVP Regionalna w dniu 1 września 2013 roku (więcej tutaj), na terenie powiatu olkuskiego pojawił się problem z odbiorem telewizji regionalnej nadawanej z Krakowa. Dotychczasowa TVP INFO stała się stacją typowo informacyjną, której program jest nadawany bezpośrednio z Warszawy. W związku ze zmianami wyłączono nadawanie sygnału krakowskiej telewizji z nadajnika RTCN Katowice/Kosztowy. Tymczasem, dzięki właśnie niemu mieszkańcy regionu olkuskiego mieli możliwość odbioru TVP Kraków. W MUX 3 z RTCN Katowice/Kosztowy dostępny jest bowiem kanał TVP Katowice.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tematem zajął się poseł Jacek Osuch. Parlamentarzysta wystosował pisma z żądaniem wyjaśnień zarówno do dyrektora TVP Kraków, marszałka województwa, jak i Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji. – W tej sprawie wpłynęło już do mojego biura kilkanaście interwencji od mieszkańców. Zmiany miały teoretycznie służyć telewidzom. Okazało się jednak, że po raz kolejny „wylano dziecko z kąpielą”. Od półtora miesiąca część mieszkańców powiatu olkuskiego, posiadająca anteny naziemne, na ekranie telewizora może obejrzeć program nadawany tylko z Katowic, a z Krakowa - stolicy naszego województwa - już nie. Czekam na wyjaśnienia z tych instytucji – podkreślił Jacek Osuch (za pulsolkusza.pl).

Przed kilkoma dniami do biura parlamentarzysty wpłynęły pierwsze wyjaśnienia. – W chwili obecnej mamy do czynienia ze stanem przejściowym. W procesie regionalizacji dostępu do naziemnych stacji telewizyjnych – w tym przypadku TVP Kraków – firma wykonawcza Emitel do dnia 28 kwietnia 2014 roku powinna na naszym terenie włączyć 2-3 wersje programów stacji regionalnych w ramach tego samego slotu. Mieszkańcy Małopolski Zachodniej powinni mieć wtedy możliwość wyboru stacji, którą zechcą oglądać – tłumaczy Leszek Dziura, dyrektor TVP Kraków (za pulsolkusza.pl).

Jak podaje serwis pulsolkusza.pl, reporterzy TVP Kraków pojawiają się w Olkuszu coraz częściej. Ostatnio w telewizji regionalnej wyemitowano kilka programów na żywo, prezentujących m.in. problem zablokowania konta Starostwa Powiatowego przez komornika oraz kontrowersji przy budowie obwodnicy Olkusza. Niestety, przez ograniczony zasięg, materiałów tych nie mogli zobaczyć wszyscy telewidzowie, podkreśla pulsolkusza.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...