reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dokument na jubileusz 20-lecia Polonii 1 [wideo]

dodano: 2013-10-23 16:51 | aktualizacja: 2014-08-22 16:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polcast Television

Polonia1 złote logo 20 lat Od 7 marca 2013 roku stacja Polonia1 obchodzi dwadzieścia lat istnienia na polskim rynku telewizyjnym (więcej tutaj). Z tej okazji kanał przygotował nową ofertę programową, logo oraz oprawę graficzną. 26 października br. w ramach obchodów jubileuszu stacja wyemituje film dokumentalny: „Z ziemi włoskiej do Polski”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dokument „Z ziemi włoskiej do Polski”opowie o początkach działalności telewizji Polonia1. Emisja programu na antenie Polonii 1 w sobotę, 26 października br. o godzinie 19:00. Twórcą filmu jest Andrzej Tadeusz Kijowski.

Polonia1 ruszyła w marcu 1993 roku i jest obecnie najstarszą działającą nieprzerwanie polską stacją komercyjną. Wiele programów zaistniało na polskim rynku właśnie dzięki Polonii 1. Swoje kariery rozpoczynały tu także obecne gwiazdy telewizji. Wśród gości wspominających swoją współpracę ze stacją zobaczymy między innymi: Jacka Koskowskiego, Urszulę Rzepczak, Grzegorza Piekarskiego, Katarzynę Królak-Wyszyńską, Andrzeja Tadeusza Kijowskiego, Tomasza Michnowskiego, Jarosława Kreta, Grzegorza Kalinowskiego, Eryka Dankwę i Tomasza Wichnowskiego.- Tysiąc bez mała pięknych dni - spędziłem w telewizji Polonia1. Od tego czasu minęło już dwadzieścia lat. A ja wciąż nie zapomniałem ani jednej chwili  tej niezwykłej przygody. Spisałem co się dało opowiedzieć w czterotomowym „Opisie Obyczajów w 15-leciu międzysojuszniczym 1989-2004", którego tom drugi „A Teraz Konkretnie" w całości poświęciłem dziejom stacji Polonia1. Ale o telewizji nie sposób tylko mówić  - to trzeba pokazać. Film dokumentalny o tamtych czasach od dawna był moim marzeniem. Zawsze miałem instynkt archiwisty i to się przydało. Okazało się, że nie ja jeden ocaliłem stare nagrania, przy pomocy, których zdołaliśmy odtworzyć  ten niezwykły czas. Czas po którym pozostały zaskakujące dzisiaj aktualnością nagrania i w którym rodziły się talenty polityczne oraz dziennikarskie do dziś obecne w rządach i mediach. Sądzę, że oglądając ten film niejeden widz pomyśli, iż dwadzieścia lat to w gruncie rzeczy tylko jedna, krótka chwila - powiedział Andrzej Tadeusz Kijowski.

Kanał Polonia1 dostępny jest w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych oraz w sieciach IPTV. Sygnał stacji można także odbierać bezpłatnie za pośrednictwem dowolnego cyfrowego odbiornika satelitarnego.

Dokument „Z ziemi włoskiej do Polski” - emisja w sobotę, 26 października 2013 roku o 19:00 na antenie kanału Polonia1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

42 zł Więcej...
reklama