reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polska na targach CeBIT w Stambule

dodano: 2013-11-02 16:35 | aktualizacja: 2013-11-02 17:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Cebit - Turcja jest dla Polski jednym z pięciu priorytetowych krajów, jeśli chodzi o kwestie gospodarcze. Liczę, że te targi jeszcze bardziej wzmocnią naszą współpracę - powiedziała wiceminister administracji i cyfryzacji Małgorzata Olszewska w czasie otwarcia targów CeBIT 24 października 2013 roku w Stambule.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Targi CeBIT Bilisim Eurasia w Stambule odbyły się w dniach 24-27 października br. To jedna z najważniejszych imprez dotyczących rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oraz ich zastosowania w procesach biznesowych. Impreza przyciąga setki tysięcy zwiedzających z całego świata.

Podczas uroczystości otwarcia targów wiceminister Olszewska przedstawiła działania Polski w dążeniu do rozwoju rynku technologii ICT.

- Polski sektor ICT przyczynia się do wytworzenia 4 proc. produktu krajowego brutto oraz stanowi źródło zatrudnienia dla 3 proc. polskich pracowników Ź Polska, podobnie jak Turcja ma wielki potencjał w postaci kapitału ludzkiego czyli zdolnych i posiadających doświadczenie młodych ludzi - powiedziała minister Małgorzata Olszewska.

Polskie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAC) obok Ministerstwa Gospodarki oraz polskich przedsiębiorców z branży ICT wpieranych przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIZ) i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) (więcej tutaj), aktywnie uczestniczyło w targach Cebit Bilisim Eurasia promując polskie przedsięwzięcia i projekty informatyczne realizowane w ramach 7. i 8. osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Na polskim stanowisku prezentowane były najciekawsze rozwiązania realizowane przez polską administrację w zakresie ICT.

Są to m.in. aplikacje i projekty wykorzystywane w e-administracji i w projektach na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji prezentowało Projekt systemowy „Działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu”, a Ministerstwo Gospodarki demonstrowało system Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) umożliwiający m.in., założenie firmy online. Resort finansów prezentował Program e-Cło. Zwiedzający mogli również zapoznać się z działaniem Geoportalu realizowanego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii; Urząd Komunikacji Elektronicznej prezentował projekt Platforma Lokalizacyjno-Informacyjna.

Łącznie w czasie targów w Stambule obecnych było około 30 polskich instytucji oraz firm.

W ramach konferencji towarzyszących targom wiceminister Olszewska mówiła o możliwościach inwestycyjnych dla przedsiębiorców zagranicznych z branży ICT w Polsce, przedstawiała też najciekawsze projekty z zakresu e-administracji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...