reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Power TV testuje HD. Negocjacje z operatorami trwają

dodano: 2013-11-02 17:40 | aktualizacja: 2013-11-03 17:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: Profil Power TV na portalu Facebook/satkurier.pl/opracowanie własne

Power TV - Wygląda na to, że Niemcy spisali się na medal i po kilku dniach walki poprawnie wdrożyli u nas system emisji HD. Od czwartku (1 listopada 2013 roku - red.) nieprzerwanie nadajemy wewnętrznie sygnał testowy w 1080i - poinformował nadawca Power TV - spółka Michał Winnicki Entertainment, na profilu stacji na portalu społecznościowym Facebook. - Wersja SD wewnętrznie już u nas działa od kilku miesięcy - dodał.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał znajdzie się w niekodowanym przekazie satelitarnym (SD, ale docelowo również HD - więcej tutaj), a także w ofercie sieci kablowych (HD). - Całe zaplecze jest jednak w HD, a jedynie tymczasowo na potrzeby satelity będzie robiony down-scaling do SD. Kablówki od razu biorą kanał w HD światłowodem. Docelowo na satelicie również włączymy HD (może to się stać już w 2014 roku) - informuje nadawca.

U jakich operatorów?
Zgodnie z informacjami podawanymi przez nadawcę, negocjacje prowadzone są m.in. z takimi operatorami jak: UPC Polska, Vectra, sieci kablowe z Wielkopolski, nc+ i Cyfrowy Polsat (więcej tutaj). - Z Cyfrowym Polsatem prowadzimy rozmowy od blisko 2 lat. Powoli, powoli i będzie dobrze - informuje nadawca.

Niedawno satkurier.pl informował o tym, gdzie przypuszczalnie w przekazie satelitarnym może pojawić się Power TV (więcej tutaj). - W każdej plotce jest ziarno prawdy - tak skomentował te doniesienia nadawca stacji na jej profilu na portalu społecznościowym Facebook.

Czy kanał będzie dostępny również w sieci?
- Sami nie planujemy streamingu we własnym zakresie, ale może Power TV znajdzie się na platformie Netvi.tv lub Ipla.tv - informuje nadawca.

Przypomnijmy, iż nadawca otrzymał już koncesję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) (więcej tutaj).
Start planowany jest na 20 listopada br. (więcej tutaj) Co znajdzie się w ofercie stacji?

- Będziemy grać aktualnie popularną muzykę. Format CHR/disco/oldies - informuje nadawca. - Dodatkowo będziemy emitować wiele magazynów tematycznych, których nie znajdziesz nigdzie indziej. A to wszystko w jakości HD, jakiej nie ma w Polsce żaden kanał muzyczny - dodaje, a także: - Zero gier SMS. Chcemy być kanałem najwyższej klasy pod względem technicznym, bo o gustach muzycznych się nie dyskutuje.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...