reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Power TV testuje HD. Negocjacje z operatorami trwają

dodano: 2013-11-02 17:40 | aktualizacja: 2013-11-03 17:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: Profil Power TV na portalu Facebook/satkurier.pl/opracowanie własne

Power TV - Wygląda na to, że Niemcy spisali się na medal i po kilku dniach walki poprawnie wdrożyli u nas system emisji HD. Od czwartku (1 listopada 2013 roku - red.) nieprzerwanie nadajemy wewnętrznie sygnał testowy w 1080i - poinformował nadawca Power TV - spółka Michał Winnicki Entertainment, na profilu stacji na portalu społecznościowym Facebook. - Wersja SD wewnętrznie już u nas działa od kilku miesięcy - dodał.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał znajdzie się w niekodowanym przekazie satelitarnym (SD, ale docelowo również HD - więcej tutaj), a także w ofercie sieci kablowych (HD). - Całe zaplecze jest jednak w HD, a jedynie tymczasowo na potrzeby satelity będzie robiony down-scaling do SD. Kablówki od razu biorą kanał w HD światłowodem. Docelowo na satelicie również włączymy HD (może to się stać już w 2014 roku) - informuje nadawca.

U jakich operatorów?
Zgodnie z informacjami podawanymi przez nadawcę, negocjacje prowadzone są m.in. z takimi operatorami jak: UPC Polska, Vectra, sieci kablowe z Wielkopolski, nc+ i Cyfrowy Polsat (więcej tutaj). - Z Cyfrowym Polsatem prowadzimy rozmowy od blisko 2 lat. Powoli, powoli i będzie dobrze - informuje nadawca.

Niedawno satkurier.pl informował o tym, gdzie przypuszczalnie w przekazie satelitarnym może pojawić się Power TV (więcej tutaj). - W każdej plotce jest ziarno prawdy - tak skomentował te doniesienia nadawca stacji na jej profilu na portalu społecznościowym Facebook.

Czy kanał będzie dostępny również w sieci?
- Sami nie planujemy streamingu we własnym zakresie, ale może Power TV znajdzie się na platformie Netvi.tv lub Ipla.tv - informuje nadawca.

Przypomnijmy, iż nadawca otrzymał już koncesję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) (więcej tutaj).
Start planowany jest na 20 listopada br. (więcej tutaj) Co znajdzie się w ofercie stacji?

- Będziemy grać aktualnie popularną muzykę. Format CHR/disco/oldies - informuje nadawca. - Dodatkowo będziemy emitować wiele magazynów tematycznych, których nie znajdziesz nigdzie indziej. A to wszystko w jakości HD, jakiej nie ma w Polsce żaden kanał muzyczny - dodaje, a także: - Zero gier SMS. Chcemy być kanałem najwyższej klasy pod względem technicznym, bo o gustach muzycznych się nie dyskutuje.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...