reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Digital+ w Hiszpanii

dodano: 2003-05-25 20:20 | aktualizacja: 2003-05-25 20:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: TS

via_csespana_logo_sk Początek czerwca 2003 roku, to oficjalny start nowej, połączonej hiszpańskiej platformy cyfrowej, która będzie nazywać się Digital+. Na razie będzie korzystać z obu pozycji satelitarnych - Astry 1-19,2E i Hispasatów na 30W oraz obu systemów kodowania: Seca-Mediaguard i Nagravision. Digital+ ma mieć do 2005 roku 5 mln abonentów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dyrektor Sogecable, Javier Diez de Polanco ogłosił, że abonenci będą mogli używać obu istniejących dekoderów na satelitach Astra i Hispasat. Sogecable i Telefonica zdecydowały się początkowo użyć obu satelitów, by uniknąć kosztów natychmiastowej migracji do jednego z nich.

Aktualne kontrakty połączonych platform z operatorami satelitarnymi pozostaną bez zmian do połowy 2004 roku, kiedy to nowa platforma wybierze jednego z nich. Jako ten operator, który wygra jest wskazywany Hispasat, którego udziałowcem jest Telefonica.

Podobnie połączona platforma będzie stosować oba dotychczasowe systemy kodowania. Plany platformy przewidują poprawę oprogramowania i wybór jednego systemu w przyszłości by przejść do MHP.

Koszt miesięcznego abonamentu pakietu Premium w Digital+, to 47 euro. 90 kanałów podstawowego pakietu Basic będzie kosztować 20 euro. Przypomniec warto, że pakiet Basic w CSD kosztował 30 euro, a w Via Digital 20,75 euro. Pakiet Premium kosztował 39,5 euro (Vía Total) i 55 euro w CSD z Astry.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 250 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...