reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Securifi Almond – router z ekranem dotykowym

dodano: 2013-11-15 16:15 | aktualizacja: 2013-11-15 17:57
autor: Jakub Sulisz | źródło: human media

Securifi Almond Firma Human Media wprowadza na polski rynek innowacyjne routery marki Securifi. Pierwszym urządzeniem w ofercie będzie model Almond obsługujący sieć WLAN 300Mbps i LAN 100Mbit. Głównym wyróżnikiem urządzenia jest dotykowy, kolorowy ekran LCD 2.8 cala pozwalający na pełną konfigurację routera bez konieczności korzystania z komputera PC i przeglądarki WWW.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Urządzenie może pracować w trybie standardowego routera internetowego, w trybie punktu dostępowego oraz wzmacniacza sygnału WiFi (tzw. range extender). Poza podstawowymi ustawieniami, ekran LCD pozwala na wprowadzanie reguł filtrowania treści, blokowanie użytkowników, ustawienie strefy DMZ, zmiany aktywności i hasła sieci bezprzewodowej czy aktywację dostępu dla gości. Opcje szybkiej konfiguracji bez korzystania z dodatkowego sprzętu pozwalają na łatwą instalację urządzenia w domu lub w podróży, w miejscach bez pełnej infrastruktury sieciowej, gdzie łączność z siecią trzeba zmienić z kablowej na bezprzewodową lub odwrotnie, czy też w przypadku potrzeby zwiększenia zasięgu istniejącej sieci WiFi.

Almond to pierwsze urządzenie marki Securifi, które sukcesywnie trafia do sprzedaży w kolejnych krajach europejskich. Urządzenie jest już dobrze znane użytkownikom zza Oceanu, gdzie zbiera wysokie oceny za funkcjonalność i jakość.Router wyposażono w obsługę sieci WAN i LAN w standardzie 100Mbit, oraz łączność bezprzewodową zgodną z 802.11bgn, wykorzystującą technologię MIMO zapewniającą duży zasięg i prędkość działania do 300 Mbit. Urządzenie może pracować jednym z trzech trybów: jako router, punkt dostępowy (access point) oraz wzmacniacz sygnału WiFi (range extender).

Jako router, Almond oferuje bogaty zestaw funkcji, w tym różne konfiguracje połączenia z internetem, serwer DHCP, firewall z opcjami filtrowania użytkowników, obsługę strefy DMZ, przekierowywanie portów, ustalanie reguł routingu oraz unikalne filtry rodzinne ograniczające dostęp do stron internetowych na podstawie słów kluczowych lub wprost zdefiniowanych adresów URL. Łączność bezprzewodowa oferuje najważniejsze funkcje zabezpieczania dostępu m.in. z wykorzystaniem szyfrowania AES i TKIP i pracą z kluczami WPA i WPA2. Obsługa dodatkowego punktu dostępowego dla gości pozwala na udostępnianie internetu bez dostępu do zasobów sieci lokalnej. Zaawansowanym użytkownikom i administratorom producent oferuje rozbudowane opcje konfiguracji działania sieci LAN i WiFi oraz dostęp do logów i konsoli systemu.

W trybie punktu dostępowego Almond łączy się z siecią lokalną za pomocą kabla i udostępna łączność bezprzewodową urządzeniom przenośnym.W trybie wzmacniacza sygnału WiFi urządzenie bezprzewodowo łączy się siecią lokalną i z routerem, pozwalając jednocześnie na bezprzewodowy i przewodowy (przez złącza LAN) dostęp urządzeniom podłączanym bezpośrednio. Dzięki podwójnym antenom i pracy w trybie MIMO Almond oferuje lepszą prędkość i stabilność połączenia z routerem niż np. tablety czy smartfony umieszczone w tej samej lokalizacji.

Kolorowy ekran LCD umieszczony na froncie czarnej, stojącej obudowy ma przekątną 2.8 cala i rozdzielczość 320x240 punktów. Ekran jest obsługiwany przez dotyk (technologia rezystancyjna). W praktyce jest on wystarczająco czuły i precyzyjny aby obsługiwać go palcem, jednak dla wygody użytkownika producent dołączył też rysik, który chowa się w spodniej części obudowy urządzenia. Ekran pozwala na pełne zarządzanie i kontrolę działania routera. Umożliwia szybką konfigurację, zmianę i sprawdzenie parametrów (np. adresów IP czy haseł). Użytkownik może przełączać tryby działania urządzenia (router, punkt dostępowy, wzmacniacz WiFi), w prosty sposób zmieniając ustawienia po instalacji sprzętu w nowym miejscu. Pierwsze uruchomienie routera z podaniem najważniejszych parametrów pracy zajmuje poniżej 3 minut i jest łatwe do przeprowadzenia nawet dla niezaawansowanych użytkowników. Zestaw funkcji dostępnych za pośrednictwem ekranu zamykają opcje wyświetlania zegara lub informacji pogodowych, dodane w najnowszej wersji oprogramowania.

Współczesne routery przyzwyczaiły użytkowników do konfiguracji przez przeglądarkę WWW. Almond umożliwia również i taki, tradycyjny dostęp, pokazuje jednak, że ustawień można dokonać inaczej, szybciej i wygodniej. Niewiele osób kupiłoby mikrofalówkę, którą można programować wyłącznie za pośrednictwem komputera i przeglądarki WWW, ale większość z nas po cichu akceptuje podobny obowiązek w odniesieniu do routerów - powiedział Rammohan Malasani, dyrektor firmy Securifi, w prosty sposób uzasadniając pomysł stworzenia pierwszego Almonda.Router trafi do sklepów w połowie listopada 2013 r. w cenie detalicznej 369 zł. Produkt jest objęty 24-miesięczną gwarancją. W momencie polskiej premiery urządzenie nie będzie jeszcze posiadało polskiej wersji menu ekranowego. Jest ono w trakcie przygotowywania i powinno ukazać się w kolejnych aktualizacjach oprogramowania.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

LNB Octo Fuba DEK 817 LTE

Markowy konwerter 8-wyjściowy Fuba to najwyższej jakości urządzenia tego typu...

265 zł Więcej...