reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będzie nowy minister administracji i cyfryzacji

dodano: 2013-11-21 00:51 | aktualizacja: 2013-11-21 10:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji/satkurier.pl

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji MAC MAiC Premier Donald Tusk, stojący na czele koalicyjnego rządu Platformy Obywatelskiej (PO) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL), dokonał rekonstrukcji swojego gabinetu. Zmiany nie ominęły Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji (MAC) - Michała Boniego zastąpi Rafał Trzaskowski.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Minister Michał Boni zapowiedział swoje odejście w środę (20 listopada br.) rano. Jego następcą będzie europoseł Rafał Trzaskowski, który współpracował z ministrem Bonim m.in. przy europejskiej reformie ochrony prywatności w sieci.

- Uzgodniliśmy z premierem, że wybieram nowe zadania. Mówiłem też, że wszyscy członkowie rządu poza premierem powinni mieć 30-40 lat, Bo musimy odnowić nasz kontrakt ze społeczeństwem. Taki jest sens rządzenia i mądrej polityki. Jesteśmy między jedną a drugą perspektywą finansową w UE. To, jak się do tego przygotujemy, jest bardzo ważne - powiedział „Gazecie Wyborczej” minister Michał Boni.

Rafał Trzaskowski ma 41 lat. Jest posłem do Parlamentu Europejskiego (PE). Zajmował się tam sprawami związanymi z realizacją traktatów UE i regulaminem Parlamentu Europejskiego. Jest członkiem Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów, gdzie zajmuje się agendą cyfrową oraz przepisami o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego.

Rafał Trzaskowski jest też wykładowcą akademickim, ma doktorat z zagadnień dotyczących działania Unii Europejskiej (UE). Obronił go na Uniwersytecie Warszawskim (UW) na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Jest absolwentem Kolegium Europejskiego w Natolinie oraz Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW. Studiował także na Wydziale Filologii Angielskiej. Był na stypendium Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem w Paryżu i na Uniwersytecie w Oxfordzie. Zna biegle angielski, francuski, hiszpański, rosyjski i włoski

Z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji (MAC) współpracuje od dłuższego czasu w związku z unijną reformą ochrony prywatności w sieci. Jak podkreśla Rafał Trzaskowski, polscy europosłowie pracowali w tej sprawie ręka w rękę z polskim rządem. Mówił też, że prowadzone w Polsce prace nad reformą uchodziły za wzór w Parlamencie Europejskim.

Resort administracji i cyfryzacji powstał 18 listopada 2011 roku (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

409 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...
reklama